pracovníčka Google podpory v kancelárií pomáha ľuďom vyriešiť problémy s Google Ads

Ako kontaktovať podporu Google Ads? Máme pre vás návod.

Kategória: Biznis

Rýchla nápoveda s odkazmi na jednotlivé oddelenia podpory Googlu - Google Ads, účet Merchant Center či Google Analytics.

Podpora Google Ads je pomerne premenlivá. Týka sa to na jednej strane možností kontaktovania sa s ňou, ale tiež samotných ľudí, ktorí na tomto oddelení pracujú. Spojiť sa s nimi bolo v minulosti jednoduchšie. Išlo to telefonicky, cez živý chat alebo emailom.

Aktuálne je spojenie s podporou komplikovanejšie a na odpoveď si počkáte aj niekoľko dní. Navyše, často sa dostupnosť podpory, ako aj dostupnosť jednotlivých možností kontaktu odvíja aj od účtu Google Ads, cez ktorý kontaktujete Google. Jedným z problémov môže byť aj to, že vyplníte všeobecný kontaktný formulár a následne sa tak celá komunikácia predlžuje.

Ako sa teda opletačkám s podporou Google Ads vyhnúť?

Na každú dieru iná záplata

Nie každý problém potrebujete riešiť cez podporu Google Ads, hoci ju zrejme máte najviac poruke a patrí k najznámejším možnostiam.

  • Ak máte problém priamo s Google Ads, odkaz na podporu máte tu. https://support.google.com/google-ads/gethelp Odporúčame vám kontaktovať podporu priamo z toho účtu Google Ads, v ktorom máte problém, s použitím loginu, ktorý má k účtu najvyššie práva.
  • Problémy s účtom Google Analytics zas viete riešiť cez tento odkaz. https://support.google.com/analytics/gethelp V tomto prípade odporúčame váš problém opísať v angličtine (ak je to možné) a podrobne ho objasniť, napríklad aj pomocou priložených obrázkov. Dôležité je pred kontaktovaním podpory Google Analytics mať povolený prístup pre technický tím k vášmu účtu. Ako na to, sa dočítate v tomto návode. https://support.google.com/analytics/answer/1011397?hl=sk
  • Máte problém s účtom Merchant Center? Aj na to má Google svoju podporu, ktorú viete kontaktovať cez tento odkaz. https://support.google.com/merchants/gethelp. V tomto prípade odporúčame rovnako použiť detailný opis problému. Kontaktovať by ste ich mali s administrátorským prístupom k účtu. Pokiaľ máte v účte Merchant Center problém s CSS partnerom iným ako je „Google Shopping", táto podpora vám, žiaľ, nepomôže.
  • Pre komplexnosť ešte uvádzame aj podporu na službu od Googlu - Firemný profil na Googli. https://support.google.com/business/gethelp. Keďže v tomto prípade nejde o platenú službu, odpoveď môže byť oneskorená. Aj tu vám odporúčame problém opísať do detailu, aby ste sa dočkali konkrétneho riešenia.
pracovník podpory googlu pomáha klientom s vyrieším ich problémom o Google analytics a google ads

Priame cesty riešenia špecifických problémov

Google Ads ponúka aj ďalšie možnosti, ako váš problém vyriešiť čo najrýchlejšie. Týmito kanálmi sa vaša požiadavka dostane skôr k tým správnym ľuďom. Tu je niekoľko odkazov, ktoré sami využívame.

Takýchto odkazov je, samozrejme, viac. Vôbec však nemusíte strácať čas ich vyhľadávaním a všetko viete vyriešiť aj priamo cez podporu Google Ads (https://support.google.com/google-ads/gethelp), ktorá vás v prípade potreby navedie k formulárom určeným na riešenie vášho špecifického problému.

Náš najčastejší problém - kapacita produktov v Merchant Center

V praktickom živote sa najčastejšie stretávame s problémom v účtoch Merchant Center, ktorým je kapacita produktov.

prisntscreen obrazovky podpory googlu o prekročení kapacity

Každý účet má na začiatku kapacitu len 150 000 produktov. Ak ich chcete inzerovať viac, rozhodne tento problém vyskočí v účte Merchant Center aj u vás.

V takomto prípade je potrebné vyplniť tento formulár https://support.google.com/merchants/contact/additional_items

Ešte jedna rada: Ak uvidíte tento problém aj napriek tomu, že máte nahraných napríklad len 20 000 produktov, vtedy sa daná limitácia týka účtu „MCA”, teda nadradeného účtu na správu viacerých Merchant Center účtov, pod ktorým zrejme máte svoj účet zaradený. Platí totiž, že tu sa limit vzťahuje na celý MCA účet, nie na jednotlivé podúčty.

Nie každý problém je problém na strane Googlu

Aktuálne kontaktujeme podporu daných služieb od Googlu zriedkavo, a to len ak potrebujeme vyriešiť niečo, čo nie je možné riešiť z našej strany. Ide napríklad o spomínané formuláre. Veľa problémov, na začiatku zdanlivo neprekonateľných, sa nám však po dôkladnejšom preverení hravo podarí vyriešiť aj vlastnými silami.

Máte problém, s ktorým si neviete poradiť a zúfalo čakáte na odpoveď zo strany Googlu, ktorá nie a nie prísť? Ozvite sa nám a možno váš problém spoločne vyriešime skôr, ako ste si predstavovali. V týchto vodách plávame dlhé roky, vďaka čomu dokážeme efektívne riešiť rôzne situácie v účtoch Google Ads.

 

adrian belak - vivantina
Autor
Adrián Belák
Performance Marketing Specialist

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.