poštové schránky

Čo znamená skratka NAP a ako pomáha SEO?

Základné informácie spoločnosti: meno (name), adresa (address) a telefónne číslo (phone).

NAP je skratka, ktorá vyjadruje základné informácie spoločnosti ako: meno (name), adresa (address) a telefónne číslo (phone). NAP je rozhodujúci pre podniky, ktoré sa chcú umiestniť na dobrých pozíciách vo výsledkoch miestneho organického vyhľadávania. Tieto údaje zohľadňuje vyhľadávací nástroj Google pri určovaní spoločností, ktoré sa majú zobraziť pri geograficky zameraných vyhľadávaniach.

Ak informácie NAP neuvediete na svojich webových stránkach a profiloch sociálnych médií, vyhľadávacie nástroje nebudú vedieť, ako zobraziť vašu firmu, keď niekto lokálne vyhľadáva vaše produkty alebo služby.

Medzi ďalšie výhody NAP informácií, ktoré sa používajú v rámci stratégie SEO, patria:

  • lepšie hodnotenie v organickom vyhľadávaní
  • vyššia návštevnosť vašich webových stránok z miestnych vyhľadávaní
  • viac potenciálnych zákazníkov
  • viac nákupov

Nastavenie NAP informácií

Ak už poznáte dôležitosť zobrazenia NAP informácií, je potrebné, aby ste ich nastavili správne.

  1. Starostlivo vyberte meno, ktoré bude prezentovať vašu spoločnosť. Nepoužívajte prezývky, ale názov, čiže meno spoločnosti, ktorý vás vystihuje alebo oficiálny názov vašej firmy.
  2. Na všetky stránky zverejňujte informácie v rovnakom formáte. Napríklad v adrese vašej firmy môžete využívať aj skratky, bodky, veľké či malé písmená, avšak všade zverejňujte rovnako napísané informácie.
  3. Telefónne číslo zverejňujte aj s predvoľbou (pre Slovensko +421). Je to dôležité hlavne pre zákazníkov zo zahraničia, pretože bez tejto predvoľby sa vám nedovolajú.

Rovnaké informácie NAP na všetkých stránkach uľahčujú vyhľadávacím nástrojom používať všetky webové stránky, na ktorých sa nachádzate, aby zistili, kto ste, čo robíte a ako vás ľudia môžu nájsť a kontaktovať. Vyhľadávacie nástroje myslia a správajú sa ako ľudia. Ak by ľudia videli tri mierne odlišné NAP informácie, mohlo by ich to zmiasť a nevedeli by, ako sa k vám dostať. Niektorí ľudia si môžu pri rozdielne napísaných NAP informáciách myslieť, že ide o rôzne spoločnosti. Preto si vyberte formát zápisu informácií NAP a používajte ich všade rovnako.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.