muž posiela e-mail

E-mail marketing

E-mail marketing - cielené rozosielanie správ na presne určené adresy.

E-mail marketing je jedna z vetiev priameho marketingu. Jeho základom je cielené rozosielanie správ na presne určený zoznam adries.

E-mail list

K odosielaniu e-mailov potrebuje mať spoločnosť súhlas príjemcu. Tento súhlas sa dá získať dvoma spôsobmi. Môžeme rozlišovať tzv. Single Opt-in a Dobule Opt-in.

Single Opt-in označuje prihlásenie sa do newsletteru priamym zadaním e-mailovej adresy do formulára, nie sú potrebné ďalšie overenia totožnosti.

Double Opt-in sa používa nato, aby sa zistilo, či e-mail do formulára naozaj zadal jeho vlastník. Preto Double Opt-in vyžaduje aj druhý krok overenia, ktorým je schválenie potvrdzovacieho e-mailu. Až potom sa pridá adresa do databázy.

Databáza e-mailových kontaktov sa nazýva e-mail list. Čím viac kontaktov v e-mail liste firma má, tým väčší dosah má jej e-mail marketingová kampaň.

E-mail marketingová kampaň

Ide o sériu e-mailov zasielaných na adresy príjemcov s určitým konkrétnym cieľom. E-mail marketingová kampaň sa dá využívať na rôzne ciele. Môže ísť napríklad budovanie povedomia o značke (brand awereness), zvyšovanie lojality zákazníkov, získavanie nových zákazníkov či podporovanie opätovného nákupu. Často sa pri kampani používa aj automatizácia e-mailov.

Kampaň je ľahko merateľná. Podiel doručených a otvorených e-mailov sa v kampani hodnotí pomocou veličiny Open Rate.

E-mail automation

Automatizácia preposielania e-mailov je efektívnym nástrojom e-mail marketingu. Jej princíp je veľmi jednoduchý. Po splnení určitej udalosti sa začne posielať séria e-mailov (e-mail marketingová kampaň) na adresu príjemcu. Udalosťou môže byť napríklad prihlásenie do newsletteru, nákup v e-shope, prihlásenie sa do online kurzu.

Výhody e-mail marketingu

E-mail marketing je veľmi obľúbený najmä vďaka viacerým zaujímavým výhodám. Je ľahko testovateľný a merateľný, nízkonákladový a zároveň veľmi efektívny. Väčšinou sa považuje za druhú najefektívnejšiu metódu online marketingu po SEM.

 

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.