pracovný stôl

Google Search Console

Sledovanie a spravovanie webových stránok.

Google Search Console (v skratke GSC) je hlavný komunikačný kanál spoločnosti Google s jednotlivými vlastníkmi webových stránok. V minulosti bol nazývaný aj Google Webmaster tools. Umožňuje správcom webových stránok sledovať a spravovať svoje webové stránky prostredníctvom oficiálneho portálu, ktorý je plný užitočných štatistík. 

GSC poskytuje nástroje, ktoré pomáhajú pri tejto každodennej správe. Účet GSC je plný užitočných informácií o tom, ako sa váš web zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania. Nájdete v ňom prehľady použiteľnosti pre mobilné zariadenia, ale aj sledovanie viditeľnosti a prekliknutia. GSC sa stal cenným zdrojom pre mnoho rôznych typov ľudí, a to hlavne pre marketingových profesionálov, SEO špecialistov, dizajnérov, ale aj pre vlastníkov firiem a vývojárov aplikácií.

Čo môžete v GSC nájsť?

Google Search Console je bezplatná služba, ktorá vám umožní naučiť sa veľa informácií o vašom webe a ľuďoch, ktorí ho navštívia. Môžete ho použiť na zistenie toho, koľko ľudí navštevuje váš web a ako ho nájde, alebo či viac ľudí navštevuje váš web v mobilnom zariadení alebo stolnom počítači, a ktoré stránky na vašom webe sú najobľúbenejšie. Môže vám tiež pomôcť nájsť a opraviť chyby na webe, odoslať súbor Sitemap a vytvoriť a skontrolovať súbor robots.txt.

Nastavenie GSC

  1. Prihláste sa do svojho účtu Google. Ak ide o firemný web, uistite sa, že používate firemný (nie osobný) účet.
  2. Prejdite na stránku Nástroje správcu webu Google .
  3. Kliknite na položku “Pridať vlastníctvo”.
  4. Z rozbaľovacej ponuky vyberte možnosť “Webové stránky” a zadajte adresu URL svojich stránok. Uistite sa, že používate presnú adresu URL, ktorá sa zobrazuje na paneli prehliadača.
  5. Kliknite na tlačidlo “Pokračovať”.
  6. Vyberte spôsob, ako overiť, že vlastníte svoje webové stránky (odovzdanie súboru HTML, poskytovateľ názvu domény, značka HTML, kód sledovania Google Analytics).

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.