pero a výsačky na zápisniku

Rastúca popularita hashtagov

Hashtagy sú slová alebo viacslovné spojenia, pomocou ktorých vyhľadávame obsah na sociálnych sieťach.

Hashtagy sú slová alebo viacslovné frázy, ktoré kategorizujú obsah a sledujú témy na Twitteri, Facebooku, Instagrame a Pintereste a ďalších sociálnych sieťach. Hashtagom predchádza symbol #, napríklad #picoftheday alebo #sweepstakes. Hashtag pridáte pomocou symbolu (#), za ktorým nasleduje slovo alebo fráza, ktorá definuje tému daného príspevku. Ľudia môžu vyhľadávať príspevky s konkrétnym hashtagom, takže použitie hashtagov pomáha ľuďom nájsť príspevky, ktoré ich zaujímajú. Keďže toľko ľudí uverejňuje príspevky na sociálnych médiách, môže byť ťažké nájsť tie, ktoré si chcete prečítať, a ľudí, ktorí diskutujú o témach, ktoré vás zaujímajú. Existuje toľko informácií, ktoré sa uverejňujú naraz, že brodenie cez to všetko je časovo náročné a šanca prehliadnuť niečo zaujímavé je vysoká. Teda ak hľadáte konkrétne hashtagy, dostanete zoznam všetkých posledných príspevkov, ktoré ľudia o týchto témach vytvorili.

Výhodou je, že ak pridáte hashtag k svojim príspevkom, môže vám to pomôcť nájsť si svoje publikum na danej sociálnej sieti. Pri hashtagu s viacerými slovami sa medzi nimi nepoužívajú medzery. Ak je ťažké prečítať význam frázy bez medzier, môžete každé slovo kapitalizovať a každé slovo napísať ako samostatný hashtag.

Trvalo dva roky, kým Twitter prevzal návrh a v roku 2009 začal spájať značky hashtag, aby ich bolo možné prehľadávať jednoduchým kliknutím na ne. V budúcom roku Twitter použil značky hashtag na identifikáciu trendov, ktoré zverejnili na svojej domovskej stránke.

S rastúcou obľubou hashtagov ich začali zbierať aj ďalšie stránky sociálnych médií. Značky hash nájdete na stránkach Instagram, Facebook, Pinterest a ďalších.

Hashtagy sú rýchly a ľahký spôsob, ako nájsť rovnako zmýšľajúcich ľudí, ktorých by ste mali sledovať, prilákať viac ľudí na váš profil a vaše príspevky. Okrem najčastejších hashtagov môžete vytvoriť vlastné a nastoliť určité témy či zjednodušiť sledovanie vašich príspevkov (napr. #vivantinateam). Pozor si dajte na zakázané hashtagy, napr. na Instagrame je ich niekoľko a neustále sa menia/pribúdajú. Pre Facebook sa neodporúča používať priveľa hashtagov, použite ich, len ak to má skutočne zmysel (chcete označiť podujatie, na ktorom ste boli, alebo zviditeľniť pracovnú ponuku hashtagom #job).

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.