Počítač a lampa na stole

Linkbuilding

Získavanie hypertextových odkazov z iných webových stránok na vaše webové stránky.

Linkbuilding alebo vytváranie odkazov je proces získavania hypertextových odkazov z iných webových stránok na vaše webové stránky. Takéto odkazy sú nevyhnutné na zvýšenie organickej návštevnosti vašich stránok, pretože vyhľadávanie Google je založené na týchto odkazoch. Čím viac odkazov máte z relevantných a autoritatívnych webových stránok, tým sa na lepších pozíciách zobrazia vaše webové stránky pri hľadaní relevantných otázok.

Linkbuilding je jednou z metód optimalizácie pre vyhľadávače (SEO). Existuje veľa techník na vytváranie odkazov, avšak SEO marketéri považujú vytváranie odkazov za jednu z najťažších častí ich práce. Pri linkbuildingu by ste mali sledovať kvalitu webu, z ktorého požadujete spätný odkaz, čiže sledovať metriky ako autoritu domény a autoritu stránky. Čím vyššie hodnoty týchto metrík, tým je web kvalitnejší. 

Okrem zlepšovania pozícií vo vyhľadávačoch vám linkbuilding môže pomôcť aj návštevnosťou, pretože odkazy sú primárnym prostriedkom online navigácie a smerujú ľudí z jednej webovej stránky na druhú

Odkazy poháňajú web a sú rozhodujúce pre vyhľadávanie, architektúru webových stránok, užívateľské skúsenosti (UX) a rozvoj publika. Základným systémom spoločnosti Google, ktorý viedol k ich dominancii ako vyhľadávacieho nástroja, je PageRank. PageRank je algoritmus spoločnosti Google, ktorý kladie dôraz na odkazy a ovplyvňuje hodnotenie webových stránok vo vyhľadávaní.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.