tulipány na plote

Technológia Ad Blocker

Technológia, ktorá blokuje zobrazovanie reklám na internete.

Ad Blocker je technológia, ktorú užívatelia používajú na blokovanie zobrazenia reklám na internete. Funguje to na základe tzv. rozšírenia webových prehliadačov. To znamená, že ide o kúsky kódu, ktoré sa nainštalujú do vášho prehliadača a nie do vášho počítača. Existuje mnoho blokátorov reklám, z ktorých si môžete vybrať. Líšia sa napríklad v cene (od úplne bezplatnej po prémiovú službu) a účinnosti (nie všetky blokovače reklamy zachytia všetky online reklamy). 

Nevýhody Ad Blocker

Predtým, než si takúto technológiu vo svojom prehliadači nastavíte, prečítajte si pár bodov, na ktoré treba dbať pri výbere blokátora reklám:

  • Nezablokuje všetky reklamy: pred inštaláciou blokovania reklám vykonajte prieskum, aby ste sa uistili, že vybraná služba vás skutočne ochráni pred všetkými reklamami. 
  • Zmiznutie dôležitých funkcií a obsahu: ďalším potenciálnym problémom je, že blokovanie reklám, ktoré používate, môže blokovať dôležitý potrebný obsah, ako sú nákupné košíky alebo webové aplikácie na rezervovanie letov.
  • Údaje prehliadania môže predať tretím stranám: ďalšia vec, na ktorú si treba dať pozor je, že niektoré blokátory reklám vykonávajú vlastné sledovanie, sledujú vaše správanie a predávajú tieto údaje tretím stranám. 

Výhody Ad Blocker

  • Bezpečné prehliadanie stránok: blokovač reklám vám pomôže odstrániť veľa online reklám, ktoré môžu obsahovať škodlivé vírusy.
  • Nebudú vás sledovať reklamné servery: reklamné servery nie sú určené len na zobrazovanie reklám, ale aj na sledovanie vašej aktivity.
  • Zrýchli sa načítanie stránok: keď blokovanie reklám zastaví analytický kód, text a obrázky, ktoré sú súčasťou každej online reklamy, váš prehliadač sa môže sústrediť na načítanie skutočného obsahu stránok.
  • Ušetrenie dát pri mobilnom zobrazení: Niektoré testy ukázali, že pri návšteve spravodajských serverov viac ako polovica vašich mobilných dát je spotrebovaných na reklamy.
  • Čistejšie webové stránky: hlavnou výhodou použitia a blokovania reklám sú, samozrejme, žiadne reklamy. Získate čistejšie webové stránky, žiadne nepríjemné kontextové okná, žiadne náhle a nežiaduce zvukové efekty.

V súčasnosti už existuje mnoho služieb Ad Blocker, ale je len na vašom úsudku zvážiť, či výhody ich použitia sú lepšie ako nevýhody.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.