Elen B2B výrobca

PPC

Klient

Elen

Zadanie

Cieľom klienta bolo popri zákazkovej výrobe na mieru rozšíriť svoj sortiment o typizované produkty a predávať ich online v celej Európskej únii.

Čo hovorí klient

„Spoluprácu vnímam veľmi pozitívne, cítime, že sme sa posunuli viac dopredu, získavame viac kontaktov na zákazníkov a sme viac viditeľní na celoeurópskom trhu, kde je našou snahou predávať produkty.“

Ing. Ladislav Schichman, CEO
Elen

So spoločnosťou Elen spolupracujeme od júla 2021.

Ako riešenie sme navrhli vyhľadávacie kampane v Google Ads v troch jazykoch (angličtina, nemčina, francúzština) cielené na celú EÚ.

Promujeme tri produktové kategórie, každú v uvedených troch jazykoch. V spolupráci s klientom sme pripravili zoznamy kľúčových slov, ktoré sú v jednotlivých jazykoch hľadané a zároveň dostatočne špecifické.

Keďže ide o veľmi špecifický produkt, nebolo reálne pri cielení pracovať s voľnou zhodou kľúčových slov, lebo relevantný by bol len veľmi malý zlomok vyhľadávacích dopytov. Ani presná zhoda však v tomto prípade nebola dostatočne presná, preto sme krátko po spustení kampaní museli nasadiť script, ktorý z cielenia automaticky vylučuje tzv. blízke varianty.

Cenové ponuky sme prispôsobili konkurenčnosti trhu jednotlivých krajín. 

Vzhľadom na dlhšie rozhodovacie procesy v B2B segmente sme vyhľadávacie kampane následne rozšírili o remarketing, aby sme sa ľuďom, ktorých produkt zaujal, pripomínali aj bannerovou reklamou.

Takto vyzerá 16 mesiacov spolupráce:

  • 3 promované produktové kategórie
  • 27 zacielených krajín
  • 20 kampaní v troch jazykoch
  • 16 000 € preinzerovaných prostriedkov
  • 24 000 relevantných preklikov na web
Mám záujem o vaše služby
Zadajte vašu e-mailovú adresu.
Zadajte vaše celé meno.
Napíšte nám správu.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela...