Ako boostnuť engagement post na Facebooku Vivantina

Ako jednoducho boostnuť Facebook engagement post

Kategória: Marketing, Tipy a návody

Kedže Facebook je najväčšou sociálnou sieťou, bolo by chybou zabudnúť naň pri tvorbe našej online stratégie. Základné veci musíte na Facebooku zvládnuť sami, pretože žiadna agentúra nepozná váš biznis tak dobre ako vy. A na tie pokročilejšie si potom najmete nás. :-)

Kedže Facebook je najväčšou sociálnou sieťou, bolo by chybou zabudnúť naň pri tvorbe našej online stratégie. S počtom cez miliardu užívateľov nám poskytuje ohromné možnosti, či už chceme cieliť na nových zákazníkov, alebo osloviť aktuálnych.

Tak napríklad vieme získavať e-mailové adresy pre svoj newsletter alebo predávať svoje produkty priamo v e-shope na Facebooku. Ďalšou zaujímavou možnosťou je použitie tzv. “Local Awareness” reklám, kde oslovíme potencionálnych zákazníkov v určitom okruhu od našej predajne či reštaurácie.

Dnes si povieme niečo o „Post Engagement Ads“ na Facebooku, ako ich vytvoriť a prečo. Začnime s prečo. Prečo by som mal využiť tento typ reklamy na Facebooku? Pre mňa je odpoveď celkom jednoduchá. Chcem vytvoriť „rozruch“. Chcem pre svoj post získať lajky, zdieľania a komentáre. To je dôvod, prečo chcem „boostnuť“ svoj post.

Cieľ kampane

Na prvom obrázku si vyberieme  cieľ kampane:

Ako boostnut facebook engagement post.png

Naším ďalším krokom bude pomenovať kampaň tak, aby bola pre nás ľahko zapamätateľná. A aby sme sa vo väčšom počte kampaní vedeli ľahko orientovať.

campaign objective.png

Potom postúpime k samotnému nastaveniu reklamy, konkrétne cieleniu na nami určené publikum.

Cielenie reklamy

Cielenie sa nastavuje na úrovni Ad Setu (reklamnej skupiny):

audience targeting.png

Ako môžete vidieť na obrázku, cieliť môžeme na základe lokácie, veku, pohlavia a jazyka.Veľmi dôležité je zvážiť cielenie „Everyone in this location“ alebo „People who live in this location“. Podľa toho, či chceme cieliť len ľudí, ktorí v danej oblasti skutočne žijú.

V ďalšom kroku sa vnoríme hlbšie do možností cielenia založených na záujmoch a správaní užívateľov.

Odporúčam cieliť iba na jeden záujem v každej reklamnej skupine.

Detailed targeting , interests.png

V spodnej časti môžeme vidieť možnosť „Connections“. Tu môžeme ako naše publikum zahrnúť alebo vylúčiť ľudí, ktorí dali like našej stránke, alebo ich priateľov.

Placements setup.png

Umiestnenie reklamy

V nastaveniach umiestnenia určujeme, kde sa nám má daná reklama zobraziť, či chceme cieliť ľudí na desktopoch alebo v mobile (Instagram alebo Mobile News Feed). Facebook Audience Network nie je dostupná pre tento typ reklamy. Rovnako nie je dostupná ani reklama v Messengeri.

Rozpočet a cena reklamy

V ďalšej veľmi dôležitej časti určíme náš rozpočet a pre aký konkrétny cieľ chceme kampaň optimalizovať. Máme možnosť si vybrať:

  • Post Engagement (likes, zdieľania) – kampaň bude optimalizovaná tak, aby sme získali čo najviac reakcií na náš príspevok.
  • Zobrazenia – Naša reklama sa zobrazí ľuďom tak často, ako sa len dá.
  • Unikátny dosah za deň – Naša reklama sa zobrazí užívateľovi len raz za deň.

Ďalej sa musíme rozhodnúť, či cenu za požadovanú akciu určíme manuálne, alebo to necháme na Facebooku. Osobne to odporúčam nechať na Facebooku, pretože ten vie najlepšie, čo robí.

V našom ďalšom kroku sa rozhodneme, za čo presne budeme platiť. Máme 2 možnosti:

  • za 1000 zobrazení reklamy
  • za reakciu na post

Teraz musíme určiť, či sa naša reklama bude zobrazovať neustále, alebo v určitom časovom rozmedzí.

Poslednou možnosťou v nastaveniach rozpočtu a časového harmonogramu bude určenie spôsobu doručenia týchto reklám, a to štandardne alebo zrýchlene, kedy sa rozpočet minie čo najskôr.

Budget & Schedule.png

Čo vlastne promujeme

V poslednej sekcii nazvanej Page & Post vyberieme požadovanú facebook stránku a príspevok, ktorý chceme propagovať. Poprípade môžeme príspevok aj vytvoriť. Je dôležité, aby samotný príspevok vyzýval ľudí k tomu, dať vám „páči sa mi to“, alebo ho zdieľať. Takto z tohto druhu propagácie získate najviac.

Jednoduchú Post Engagement Ad už teda zvládnete aj sami. Ak však potrebujete pomôcť s pokročilejšími marketingovými stratégiami, kontaktujte nás.

Daniel Mitro Vivantina
Autor
Daniel Mitro
PPC Specialist

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.