vivantina seo

SEO aktivity,
optimalizácia
pre vyhľadávače

Ako zatraktívniť vašu značku pre užívateľov a zároveň aj pre Google? Kvalitné SEO prepojené s obsahovým marketingom zabezpečí lepšie hodnotenie webstránky algoritmom vyhľadávača, ktorý ju tak posunie na lepšie pozície.

10

rokov praxe

10

optimalizovaných webov

40+

napísaných blogov mesačne

Správne nastavené On-page SEO aspekty spolu s pravidelnou Off-page optimalizáciou dokážu firme zabezpečiť prílev nových zákazníkov, predaj tovarov a služieb.

Dostaňte sa na popredné priečky v Google vyhľadávaní a dajte o sebe vedieť. S našou odbornou podporou vstúpi do dverí vášho webu ešte viac návštevníkov a nových zákazníkov.

Robiť SEO správne nie je jednoduché - a je to beh na dlhú trať.

Z ekonomického hľadiska však môže byť veľmi výhodné, keď nemusíte platiť za každého návštevníka vášho webu. Ako zatraktívniť vašu značku pre užívateľov a zároveň aj pre Google? Kvalitné SEO prepojené s obsahovým marketingom zabezpečí lepšie hodnotenie webstránky algoritmom vyhľadávača, ktorý ju tak posunie na lepšie pozície.

Čo vám naša služba prinesie?

Ako to prebieha?

1
Lepšia pozícia
Zlepšíte vašu pozíciu v organickom vyhľadávaní konkrétnych kľúčových slov.
2
Viditeľnosť
Budete viac viditeľní pre vašich zákazníkov.
3
Noví zákazníci
Získate nových zákazníkov a zvýšite predaje a dopyt po vašich službách.

Pomohli sme aj

Lamina logo

Koľko
to stojí?

Ponuku pripravujeme vždy na mieru podľa vašich potrieb a celkovej stratégie a konkurenčnosti vašej oblasti podnikania. Odmena za našu prácu vychádza z hodinovej sadzby 60 eur bez DPH, čo je porovnateľné s lacnejším značkovým autoservisom či kaderníčkou. Za takúto cenu u nás získate profesionálnu správu reklamnej kampane a navyše aj odborné poradenstvo k ďalším otázkam z marketingu.

Ako to prebieha?

1
SEO audit
Vďaka úvodnému SEO auditu a analýze kľúčových slov sa podrobne zoznámime s vaším webom, jeho organickou výkonnosťou a aktuálnymi pozíciami vo výsledkoch vyhľadávania.
2
Návrh optimalizácie webu
Navrhneme, ako optimalizovať vašu stránku a po schválení odporúčaných krokov sa do toho hneď pustíme.
3
Report
Aktívne budeme pozorovať odkazové portfólio, tvoriť kvalitné texty, sledovať, ako sa našim nastaveniam darí, sledovať vašu pozíciu vo vyhľadávaní a poskytovať vám pravidelné reporty.

Čo je výsledkom našej práce

 • Pomocou analýzy kľúčových slov zistíme, nakoľko sú efektívne vami používané kľúčové slová, a spoločne navrhneme, na ktoré sa zameriame.
 • Vypracujeme dokument na priebežné porovnávanie vás a vašej konkurencie.
 • Navrhneme komplexné riešenia na vylepšenie SEO a nové technické parametre webu.
 • Postupne vybudujeme kvalitné a prirodzené odkazové portfólio a spolu s ním relevantný obsah pre váš web (napríklad blogy).
 • Samozrejmosťou je u nás transparentný a prehľadný reporting všetkých aktivít, vychádzajúci z relevantných a dostupných dát.

Radi dodávame kvalitné služby a robíme dobro. Z toho dôvodu je aj naša kapacita obmedzená.

PRIDAJTE SA K NAŠIM SPOKOJNÝM ZÁKAZNÍKOM

Viac ako 10 rokov skúseností

 • certifikovaná marketingová agentúra
 • Google partner
 • 40+ stálych zákazníkov
 • 8+ krajín, kde sme úspešne spravovali kampane na diaľku
 • 1+ milión eur, ktoré každoročne spravujeme v reklamných kampaniach
 • 10-členný team
Často kladené otázky pri SEO
Ako funguje SEO?

Vyhľadávače ukážu svojim používateľom webové stránky, ktoré najviac zodpovedajú hľadaným kľúčovým slovám (napr. hľadám „eurookná Bratislava“, vyhľadávač mi zobrazí stránky firiem, ktoré v Bratislave ponúkajú eurookná). Google sa vždy snaží užívateľom priniesť čo najlepšie a najrelevantnejšie výsledky. Algoritmy, ktoré vyhodnocujú kvalitu a relevanciu webov, vieme ovplyvniť práve správnym nastavením kľúčových slov, čím optimalizujeme vyhľadávanie pre potreby vás a vašej cieľovej skupiny.

Prečo potrebujem SEO?

Ak ľudia niečo hľadajú prostredníctvom vyhľadávačov, zvyčajne si vyberú z prvých výsledkov, ktoré sa im objavia pod reklamou. Práve na tieto miesta sa potrebujete dostať a práve s tým vám SEO dokáže pomôcť. Ten, kto je na prvej strane vo vyhľadávaní, bude mať určite viac dopytov a predajov ako niekto, kto je na 5-tej strane alebo dokonca nižšie.

Firma, ktorá mi robila web, mi nastavila aj SEO

SEO delíme na tzv. On-page SEO a Off-page SEO. On-page SEO sú veci, ktoré viete relatívne ľahko zmeniť na webe. Ide o zhruba 200 faktorov, ktoré spomína aj Google. Off-page SEO sú faktory mimo vášho webu ako napríklad guestposty, PR, externý linkbuilding). Off-page aktivity sa robia opakovane, na pravidelnej báze. Ak vám developer webu povedal, že na stránke zapracoval SEO, skôr tým myslel, že v redakčnom systéme pripravil moduly na vkladanie SEO textov alebo komprimovanie obrázkov, zlepšil načítanie webu, zďaleka sa však nedá hovoriť o “hotovom”, vyriešenom SEO.

Ako dlho trvá optimalizácia webu?

SEO je proces tvorby, ladenia, zlepšovania a vyhodnocovania, nie je to jednorazová aktivita. Tento proces najlepšie firmy robia kontinuálne a venujú sa mu roky. Ako rýchlo sa podarí zlepšiť výsledky vo vyhľadávaní, je veľmi individuálne a závisí to od aktuálneho stavu a kvality domény, doterajšieho nastavenia kľúčových slov, obsahu na webe ako aj mimo neho. Samozrejme veľkú rolu hrá aj konkurenčnosť vášho odvetvia.

Ako sa dá SEO odmerať/ vyhodnotiť?

Pri SEO projektoch sa sleduje hlavne rast organickej návštevnosti webu a jej kvalita. Samozrejme možno sledovať aj výnosy z organického vyhľadávania. Sekundárne sa sledujú pozície kľúčových slov pomocou špeciálneho softvéru. Tieto každý mesiac aktualizujeme, porovnáme s vašou konkurenciou a zasielame aj v pravidelnom reporte, aby ste boli v obraze. Skôr ich však využíva pri svojej práci SEO špecialista, aby sa vedel správne rozhodovať pri výbere vhodných slov, na ktoré sa bude zameriavať.

Ako rýchlo sa prejavia výsledky zo SEO

Výsledky sa prejavia po pár mesiacoch práce preto aj odporúčana doba spolupráce pri SEO projekte je aspoň 12 mesiacov. SEO je beh na dlhú trať a tento horizont už dáva zmysel z pohľadu komplexného vyhodnocovania.

Je SEO nejako prepojené s platenou reklamou v Google Ads?

Výhodou optimalizácie web stránky je aj zlepšenie ”skóre kvality” v Google Ads, čo je jedným z parametrov ovplyvňujúcich cenu za klik. Priamo však SEO a PPC v Google Ads prepojené nie sú. Ak vám niekto odporúča investovať do reklamy, aby ste sa dostali na lepšie organické pozície, buď nevie, o čom hovorí, alebo vás zavádza.

PROFITUJTE Z EFEKTÍVNEJ KAMPANE

Naši klienti

Povedali o nás
Drevsting

„Veľmi účinná spolupráca s profesionálnym prístupom zo strany marketingovej agentúry Vivantina počas Covid obdobia.“

Ing. Peter Husár - konateľ spoločnosti
WSD realizácia
WSD13

„S Vivantinou sme začali spoluprácu v roku 2017. Spočiatku sme mali pocit, že sú z iného vesmíru, no postupne sme si uvedomili, že vedia, o čom rozprávajú, a potvrdilo sa to aj na výsledkoch.“

Miroslav Ščur - majiteľ
The Chamber

“S Vivantinou spolupracujeme již více než 5 let a také díky jejich práci je The Chamber Nr. 1 v únikových hrách v Česku.”

Tomáš Kučva - majiteľ
Kocik
E-kočíky

„Na našom e-shope začala Vivantina správou PPC kampaní a SEO službami. Následne sme sa dohodli aj na vytvorení nového e-shopu s cieľom zvýšiť mieru konverzie. Všetky stanovené ciele sa nám podarilo naplniť.“

Anna Ondavská - majiteľka
Sklokali

„Skvelá práca a vždy niečo naviac, nad rámec našich očakávaní.“

Ing. Vladimír Kaliňák - Konateľ
Zeelandia

„Spolupráca s Vivantinou je od začiatku na vysokej a profesionálnej úrovni. Už na začiatku sme si s ľuďmi z Vivantiny tzv. sadli. Vedia nám vždy dobre poradiť, nakoľko nás už dobre spoznali ako spoločnosť s možno viac špecifickými potrebami a zameraním. Vďaka nim ušetríme veľa času pri prípravách a správe sociálnych sietí, fotení a rôznych ďalších projektoch. Výsledok však vždy stojí za jednotku.“

Ing. Jarmila Farkašová - Marketing Manager Zeelandia s.r.o.
Elektromotory OSA

„Bola to efektívna spolupráca. Vidieť, že ide o skúsený a zohratý tím, ktorý bol vždy ochotný vysvetliť všetky detaily a aj reagovať na veci, ktoré priamo súviseli s projektom.“

Ing. Zuzana Burianová - Majiteľka
Naturmedic banner
NaturMedic

„Nie je ľahké sa správne rozhodnúť najmä v tak náročnej oblasti podnikania, ako je tá naša. Agentúra Vivantina nám pomohla vytvoriť marketingovú stratégiu, vďaka ktorej vieme, akým smerom sa uberať.“

Mgr. Miroslav Roháľ - konateľ

V agentúre Vivantina sa optimalizácii pre vyhľadávače venoval jeden z jej zakladateľov už od roku 2012.

Za posledných 10 rokov sme aj v tejto oblasti nazbierali množstvo skúseností. Okrem toho, sme držiteľmi Hubspot inbound certifikácie. Výsledky našej práce sú podložené dlhoročnými skúsenosťami, trvalým vzdelávaním a sledovaním aktuálnych trendov. Naším cieľom je vykonávať SEO aktivity tak, aby vždy dávali zmysel a váš web postupne dosahoval lepšie pozície v prirodzenom vyhľadávaní.

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.