PPC

PPC kampane
a reklama
na internete

Správne nastavená PPC kampaň dokáže firme zabezpečiť prílev nových zákazníkov, predaj tovarov a služieb.

5+

interných PPC špecialistov

250

zákazníkov od založenia
agentúry v roku 2016

1 milión €

preinzerovaných ročne

Správne nastavená PPC kampaň dokáže firme zabezpečiť prílev nových zákazníkov, predaj tovarov a služieb.

Vaša firma vďaka reklame doslova ožije a získa možnosť sa ďalej rozvíjať. Práve to časom prináša finančnú a osobnú slobodu, ktorá vám umožní venovať sa veciam, ktoré sú pre vás v živote dôležité.

Problémom však je, že množstvo firiem zlyháva, nakoľko nemajú dostatočnú skúsenosť s reklamou
na internete.

Spoločnosti si nevedia nastaviť správnu stratégiu a smerovanie kampaní v čase. Častokrát ani vlastní zamestnanci vo firme nemajú dostatok skúseností, aby dokázali viesť tieto kampane, takže aj dobrý úmysel potom paradoxne vedie k frustrácii.

Čo získate spoluprácou s nami
pri PPC reklame ?
Je to ekonomicky výhodnejšie

Pre vašu spoločnosť je výhodnejšie uhradiť jednu faktúru mesačne, ako hľadať a udržiavať vlastného zamestnanca. Navyše pokiaľ mu nerozumiete a neviete jeho prácu vyhodnocovať, prináša to aj isté riziká. Problémom taktiež býva motivácia interného špecialistu, ktorý sa po čase začne nudiť, keďže nemá nové projekty a podnety.

Vlastný tím špecialistov

Umožňuje nám viac nezávislých pohľadov a mix expertíz a skúsenosti. Nespornou výhodou je tiež odborná zastupiteľnosť človeka napríklad počas dovolenky.

Medzinárodné skúsenosti

Aktuálne spravujeme kampane v celej EÚ a príležitostne sú to aj globálne kampane. Máme vytvorený systém na prácu s cudzojazyčnými kampaňami. Komunikujeme v angličtine, ale poradíme si aj s inými jazykmi.

Spravujeme aj špecifické oblasti: B2B, zdravotníctvo, export do zahraničia

Nastaviť B2B stratégiu pre medzinárodný trh pri predaji špecifických produktov, alebo kľučkovať v obmedzeniach v zdravotníctve, si vyžaduje roky skúseností. My sme si tým prešli za vás a sme ochotní sa s vami o ne podeliť.

Presah aj do iných oblastí marketingu

Sme marketingová agentúra a okrem PPC špecialistov máme u nás ďalších profesistov. Pre našich klientov tvoríme celkové stratégie, vytvárame obsah, spravujeme sociálne siete, vyrábame nadčasové weby, točíme videá a mnoho ďalšieho. Vieme, ako veci vzájomne kombinovať, využívať a vyhodnocovať.

PROFITUJTE Z EFEKTÍVNEJ KAMPANE

Každý nový klient u nás dostane bonus vo výške 350 €

(Platí pre novozaložené Google Ads reklamné účty)

VIAC INFO

Výrobca pre B2C Slovensko / Česko
Vyrábate a predávate koncovým zákazníkom produkty napriamo.
Zdravotnícke zariadenie
Hľadáte agentúru, ktorá pozná špecifiká marketingu v zdravotníctve.
E-shop
Chcete viac predávať, hľadáte skúseného partnera na správu performance kampaní.
Výrobca v B2B
Zaujímajú vás kampane v celej EÚ alebo globálnom meradle. Máte vlastný obchod a chcete ho podporiť strategickým marketingom.
Individual
Potrebujete špecifické služby či konzultácie alebo máte vlastný team a chcete pohľad zvonku.

Ako to prebieha?

1
Úvodná konzultácia
Zadefinovanie vašich požiadaviek, analýza potrieb a cieľov.
2
Návrh stratégie
Návrh stratégie a štruktúry reklamného účtu, nastavenie kampaní.
3
Správa a optimalizácia
Pravidelná správa kampaní s cieľom optimalizovať ich tak, aby dosahovali očakávané výsledky.

Koľko
to stojí?

Ponuku pripravujeme vždy na mieru podľa vašich potrieb s ohľadom na rozsah služieb, množstvo krajín, v ktorých správa kampaní prebieha a celkovú stratégiu, na ktorej sa v úvode spolupráce vzájomne dohodneme.

Odmena za našu prácu vychádza z hodinovej sadzby 60 eur bez DPH, čo je porovnateľné s lacnejším značkovým autoservisom či kaderníčkou. Za takúto cenu u nás získate profesionálnu správu reklamných kampaní a navyše aj odborné poradenstvo k ďalším otázkam z marketingu.

Čo je výsledkom našej práce

Naším cieľom je spravovať kampane tak, aby ste sa naplno mohli venovať vášmu podnikaniu a nemuseli riešiť veci, v ktorých nie ste celkom doma.

Naším úsilím je, aby kampane priniesli čo najlepšie výsledky pri čo najnižšej investícii do kreditu (mediálneho rozpočtu, ktorý sa preinzeruje v reklamnom systéme). Samozrejmosťou je transparentný a prehľadný reporting všetkých aktivít.

Kapacita obmedzená!

Radi dodávame kvalitné služby a robíme dobro. Z toho dôvodu je aj naša kapacita obmedzená.

STAŤ SA SPOKOJNÝM ZÁKAZNÍKOM

Certifikovaná marketingová agentúra

Viac ako 10 rokov skúseností

  • certifikovaná marketingová agentúra
  • Google partner
  • 40+ stálych zákazníkov
  • 8+ krajín, kde sme úspešne spravovali kampane na diaľku
  • 1+ milión eur, ktoré každoročne spravujeme v reklamných kampaniach
  • 10-členný team
Často kladené otázky
Čo je PPC reklama

PPC reklama je forma reklamy na internete spoplatnená na základe kliknutia. PPC = Pay Per Click, t.j. neplatíte za každé zobrazenie svojej reklamy, ale za reálne kliknutie používateľa na ňu. Najčastejšie sa PPC model používa pre textové reklamy vo vyhľadávačoch, ale stretneme sa s ním aj v prípade bannerových reklám alebo na sociálnych sieťach.

Výhody PPC reklamy

Hlavnými výhodami PPC reklamy sú prepracované možnosti zacielenia na vašich potenciálnych zákazníkov, veľká flexibilita kampaní a merateľnosť výsledkov. Tieto tri aspekty umožňujú výkonnosť PPC kampaní optimalizovať na základe nameraných dát. V praxi to znamená vyššiu návratnosť investícií do reklamy, alebo sedliackou rečou “za menej peňazí viac muziky”.

Ako fungujú PPC kampane

Základom úspechu je dobre poznať vašu cieľovú skupinu (potenciálnych zákazníkov) a reklamu správne zacieliť, aby bol rozpočet vynaložený čo najefektívnejšie. PPC reklama sa spravidla používa v závere nákupného cyklu, vo fáze, keď je zákazník blízko rozhodnutia. Správnym posolstvom, zobrazeným správnym ľuďom v správnom čase na správnom mieste, privedieme návštevnosť na váš web alebo e-shop, kde nájdu potrebné informácie alebo uskutočnia samotný nákup.

Kde sa s PPC reklamou stretneme

Z pohľadu používateľa najčastejšie vo vyhľadávačoch (najbežnejšie Google), ale aj na sociálnych sieťach alebo spravodajských weboch, blogoch a podobne. Z pohľadu inzerenta sú najpoužívanejšie globálne reklamné systémy Google Ads a Facebook Ads, ktorým na miestnej úrovni konkurujú menšie systémy ako Etarget, Inres, český Sklik a ďalšie.

Čo vám PPC kampane prinesú

Reklamné kampane musia mať vždy zadefinovaný jasný cieľ. V prípade e-shopu je to online predaj, v prípade hotela rezervácie, v prípade lokálneho výrobcu napríklad telefonát alebo návšteva predajne. Dobre nastavená kampaň neprináša na váš web lacnú návštevnosť, ale ľudí, ktorí majú reálny záujem práve o vaše produkty alebo služby.

Ako rýchlo mi to začne zarábať?

Odozva z trhu na PPC reklamy býva pomerne rýchla a k prvým výsledkom sa môžete dostať aj okamžite po spustení kampane. V praxi však obvykle trvá 3-4 mesiace, kým sa vyzbiera dostatočné množstvo dát pre správnu optimalizáciu kampaní. Následne s kampaňami ďalej pracujeme, aby boli čo najefektívnejšie, pričom sledujeme metriky ako PNO, ROAS, Cost per LEAD (cenu za získaný kontakt napríklad v službách alebo B2B) a pod.

Naši klienti

Povedali o nás
Symprove
226 %

medziročný nárast Google Ads konverzií

„Zlepšiť ľuďom kvalitu života je pre Symprove poslaním. Toto poslanie si osvojili aj v agentúre Vivantina a po rozbehnutí slovenského trhu spolu pokračujeme aj v Českej republike. V oboch krajinách sa Vivantina venuje Facebook komunikácii s apelom na budovanie značky, ktorú dopĺňa výkonnostná PPC reklama.“

Martin Benko MSc. - majiteľ
Ja slovenko referencia
Junior Achievement Slovensko

„Agentúra Vivantina nám ochotne pomáha s nastavením PPC kampaní v rámci dobrovoľníckej činnosti, za čo jej ďakujeme.“

Peter Miškus - Marketingový manažér
nekto case study
Nekto
55 000

konverzií z reklamy od začiatku spolupráce

„Vivantina nám spravuje Google Ads kampane Nekto.sk už šiesty rok a výkonnosť e-shopu stále rastie. Po kampaniach vo vyhľadávači Google našli veľký potenciál aj v obsahovej sieti.“

Ján Maleš - konateľ
PPI Adhesive Products
3

reklamné systémy (Google Ads, Sklik, LinkedIn Ads)

„Spolupracujeme s Vivantinou už rok, páčil sa nám ich prístup na začiatku, keď nám na prvom stretnutí ukázali nové možnosti a najlepšie cesty, ako sa dostať na internete do povedomia našich budúcich zákazníkov. Spolupracujeme v oblasti PPC kampane, optimalizácie pre vyhľadávače… Ceníme si, že si vždy nájdu čas na konzultáciu a snažia sa nám poradiť a usmerniť nás na správnu cestu.“

Antónia Matoušeková - marketingová manažérka
Obchodný dom Urban

„Skvelá spolupráca a všetky splnené ciele.“

Martina Fazekašová - Marketingová manažérka
Uctovne centrum
Účtovné centrum

„Stabilná firma, s ktorou viem rátať aj do budúcnosti… Tí chlapci vedia, čo robia, viem sa na nich spoľahnúť… Určite odporúčam“

Mgr. Viliam Krunka - majiteľ
Referencia hell energy
Hell Energy

„Vivantina je profesionálna agentúra, ktorá je zohratá a promptná. Vie, čo robí vo všetkých oblastiach marketingu.“

Roland Lengeň - Marketingový manažér HELL ENERGY
The Chamber

“S Vivantinou spolupracujeme již více než 5 let a také díky jejich práci je The Chamber Nr. 1 v únikových hrách v Česku.”

Tomáš Kučva - majiteľ
Kocik
E-kočíky

„Na našom e-shope začala Vivantina správou PPC kampaní a SEO službami. Následne sme sa dohodli aj na vytvorení nového e-shopu s cieľom zvýšiť mieru konverzie. Všetky stanovené ciele sa nám podarilo naplniť.“

Anna Ondavská - majiteľka
Modesta Real Estate
Modesta Real Estate
6

krajín, na ktoré sme zacielili

„Pôsobíme v B2B segmente predaja a prenájmu priemyselných a administratívnych budov. Spolupráca s agentúrou Vivantina nám pomohla zorientovať sa pri ďalšom smerovaní, zlepšiť web a samozrejme získať LEADY pre obchod.“

Ing. Peter Miščík - partner
Onlineparfum
6,5

násobný nárast podielu e-mail marketingu na obrate

„Cieľom spolupráce bolo efektívnejšie využiť rozsiahlu e-mailovú databázu našich zákazníkov. Webová analytika, SEO a UI odporúčania, ako aj segmentácia e-mailov, nám pomohli lepšie alokovať rozpočet, zlepšiť parametre e-shopu a zvýšiť predaj.“

Gabriel Lebwohl - majiteľ

V agentúre Vivantina sme držiteľmi certifikátov pre všetky kanály, ktoré Google Ads ponúka

(Vyhľadávaciu sieť, Obsahovú sieť, video reklamu na YouTube aj reklamu na mobilné aplikácie). Preto vám vieme poskytnúť služby v celej palete možností ponúkaných systémom Google Ads. Výsledky našej práce však nie sú dané certifikátmi, ale dlhoročnými skúsenosťami, trvalým vzdelávaním a sledovaním aktuálnych trendov.

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.