bilboard

Ambient marketing

Umiestňovanie reklám na neobvyklé miesta, na ktorých by sa reklama bežne nezobrazovala.

Ambient marketing je výraz pre umiestňovanie reklám na neobvyklé miesta, na ktorých by sa reklama bežne nezobrazovala. Takáto reklama nemusí byť umiestnená len vonku, nájdete ju kdekoľvek. Umiestňovaním reklám na neobvyklé predmety a neobvyklé miesta dokážete zaujať ľudí a rozvíjať ich predstavivosť. Núti ich premýšľať inak.

Príklady ambient marketingu

Jedným z trendov takejto reklamy je predmety zmenšovať alebo zväčšovať na ich neobvyklú veľkosť. Keď uvidíte, že niečo je buď neobvykle veľké alebo malé, určite sa nad tým zamyslíte. Je to skvelý spôsob, ako zvýšiť zvedavosť a prinútiť osobu, aby prišla bližšie a pozrela sa.

Ambient marketing, podobne ako iné formy zážitku, má svoju výhodu aj v tom, že je vysoko nákazlivý. Keď ľudia uvidia niečo vtipné a jedinečné, budú chcieť o tom všetkým povedať. Príkladom umiestňovania reklám na netradičné predmety je aj reklama na podpivníkoch, sedadlách vo vlaku, na schodoch, lavičkách, na stropoch, zastávkach či dokonca na pisoároch.

Ambient marketing sa nazýva aj okolitý marketing a ďalšou jeho formou je kreatívne využiť predmety okolo nás. Čiže predmety, ktoré bežne používame na nejakú činnosť, sa použijú na niečo iné, zaujímavé a netradičné. Tým oslovíte ľudí, ale taktiež ich aj pobavíte, a tak sa pre nich stanete zapamätateľnými.

 

Späť na slovník

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.