tulipány

Banner

Reklama na webovej stránke, ktorá obsahuje grafické prvky a odkaz na inú časť webu alebo iný web.

Vo svete internetu pojem banner opisuje reklamu v tvare štvorca alebo obdĺžnika, ktorá je umiestnená na webovej stránke. Takáto reklama obsahuje grafické prvky, obrázky, texty, ale taktiež odkazujú na webovú stránku inzerenta. 

Bannerové reklamy vám pomôžu zvýšiť návštevnosť vašej webovej stránky, zvýšiť predaj výrobkov, upútať pozornosť návštevníkov, ale taktiež môžete informovať návštevníkoch o zľavách. Bannerové reklamy sú súčasťou vizuálneho sveta. Fungujú preto, že ľudia lepšie reagujú na vizuálny obsah alebo správu, ktorá je sprevádzaná vizuálnym príkladom. 

Hlavným cieľom bannerových reklám je upozorniť na konkrétny produkt alebo službu. Bannery sa dajú umiestniť kdekoľvek na webe, ale zvyčajne sa nachádzajú nad alebo pod hlavnými blokami obsahu alebo na bočných paneloch. Tradičná bannerová reklama  sa rozšírila aj do ďalších foriem, napríklad do reklám na Facebooku a sponzorovaných príspevkov na Instagrame. Facebook a Twitter predstavujú zhruba jednu tretinu výdavkov na inzerciu online. Trend v oblasti online reklamy spôsobil, že výdavky na digitálne grafické reklamy v posledných rokoch prevyšovali výdavky na reklamy založené na vyhľadávaní.

 

Späť na slovník

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.