paleta farieb

Dizajn manuál

Dokument, ktorý zobrazuje vizuálnu komunikáciu spoločnosti.

Dizajn manuál je dokument, ktorý zobrazuje vizuálnu komunikáciu spoločnosti. Každá spoločnosť, ktorá sa chce prezentovať a chce, aby si ju ľudia zapamätali, by mala mať vytvorenú firemnú identitu. Ňou firma buduje svoju značku, ktorá následne vytvára pozitívny a trvalý dojem pre už existujúcich a budúcich klientov. Firemná identita sa zameriava hlavne na fyzický vzhľad značky spoločnosti, preto v dizajn manuáli nájdete grafický návrh takejto firemnej identity. Čo všetko môžete nájsť v dizajn manuáli? Návrh farieb, písma, grafických elementov, rozmery, obrázky či šablóny.

Logo

Logo je pre spoločnosti veľmi dôležité. Prostredníctvom loga môžete ľudí hneď zaujať a získať si ich pozornosť. To, aké farby, typ písma, rozmiestnenie a veľkosť elementov v logu použijete, má vyjadrovať, kým ste. Logo je základ vašej firemnej identity a odlišuje vás od konkurencie. V dizajn manuáli nájdete samotný dizajn loga, ale aj to, kde najviac vynikne.

Vizitky

Vizitky sú dôležité pre pritiahnutie zákazníkov. Aj napriek tomu, že moderná doba neustále napreduje, vizitky budú stále nenahraditeľné. Vizitka by mala obsahovať všetky dôležité kontaktné údaje, mala by byť vo farbách firemnej identity a taktiež by mala obsahovať logo vašej firmy. Takýto návrh vizitky sa ukladá do dokumentu dizajn manuálu k ďalším materiálom pre vašu firemnú identitu.

Hlavičkový papier

Aj keď sa v súčasnosti informácie najčastejšie posielajú elektronicky cez e-maily, ešte stále existujú inštitúcie, kam potrebujete poslať list v papierovej forme. Ak však takémuto listu dodáte znaky vlastnej firemnej identity, prezentujete svoju značku a dostávate sa tak viac do povedomia toho, kto list uvidí. Grafický návrh hlavičkového papiera tiež nájdete v dizajn manuáli. 

E-mailový podpis

Podpis na konci e-mailu je rovnako dôležitý pre zvýšenie povedomia o vašej spoločnosti. Uvedomte si, koľko firemných e-mailov denne posielate, a vďaka tomu, že na záver každého e-mailu použijete e-mail podpis so znakmi vašej firemnej identity a kontaktnými údajmi, stávate sa pre ľudí viac zapamätateľnými.

Webová stránka

V dizajn manuále sa nachádza aj grafický návrh webovej stránky. Farebné palety, ktoré boli na stránke použité, typografia, rozmiestnenie elementov, tlačidiel a textov. Grafický návrh webovej stránky pomáha zaujať návštevníkov webu.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.