mobil, pero a zápisník na stole

Facebook Pixel

Kód, ktorý na vašej stránke zhromažďuje údaje dôležité pre reklamy.

Facebook pixel je kód, ktorý umiestnite na svoju webovú stránku. Zhromažďuje údaje, ktoré vám pomôžu sledovať konverzie z Facebook reklám, optimalizovať ich, vytvárať cielené publikum pre budúce reklamy a vytvárať remarketingové reklamy pre ľudí, ktorí už na vašom webe vykonali nejakú aktivitu.

Sledovanie konverzií

Pomocou dát z Facebook Pixel viete zistiť, aká úspešná je vaša reklama na základe priamej akcie, ktorú zákazník vykonal po tom, ako na ňu klikol. Vidíte, na akých zariadeniach si pred kúpou prezrel produkt a aj to, či neopustil vašu stránku i napriek tomu, že mal produkt už v nákupnom košíku. Môžete vidieť, aké konkrétne produkty nakupoval a odkiaľ prišiel na váš web.

Na základe týchto informácií viete optimalizovať vaše kampane a web stránky. Následne viete uskutočniť úpravy, ktoré povedú k vyšším konverziám a ziskom.

Remarketing pomocou Facebook Pixel

Remarketingová reklama sa snaží zasiahnuť ľudí, ktorí už raz navštívili vašu stránku. Tých, ktorí si nákup na poslednú chvíľu rozmysleli môžete pomocou remarketingu znova zasiahnuť. Pomocou neho viete navyše spôsobiť opakované nákupy existujúcich zákazníkov. 

Na základe dát z Facebook Pixel môžete veľmi presne zacieliť na publikum a zvýšiť tak efektivitu vašich reklám. Môžete potenciálnemu zákazníkovi zobraziť dynamickú reklamu s tými produktmi, o ktoré prejavil záujem pri návšteve stránky.

Presné cielenie na publiká

Čím lepšie cielenie, tým vyššia efektivita a zisky. Pomocou dát z Facebook Pixelu viete zistiť, aký typ ľudí navštevuje a vykonáva nákupy na vašich weboch. Pomocou týchto demografických údajov vytvoríte nové publiká, na ktoré zacielite budúce kampane.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.