Štítky v čierno-bielej

Google Tag Manager

Jednoduchá správa meracích kódov v jednom rozhraní.

Google Tag Manager je bezplatný nástroj od spoločnosti Google. Používa sa na správu meracích kódov na webovej stránke. Jeho výhodami sú rýchlosť, jednoduchosť a zmenšená miera závislosti od programátorov. Na stránku nemusíte vkladať viacero meracích kódov samostatne, stačí vám jeden, ktorý ich združuje. Tie ostatné si nastavíte v rozhraní Google Tag Managera. Keď vám náhodou nejaký kód nefunguje, pomocou GTM viete veľmi ľahko nájsť príčinu.

Na čo sa Google Tag Manager používa?

Pomocou GTM viete nastaviť takzvané značky a útržky kódov potrebné na analýzu a optimalizáciu marketingových kampaní. Môžete pracovať so značkami pre Google Ads, Google Analytics, ale aj so značkami tretích strán a s vlastnými kódmi. Nemusíte ich editovať v zdrojovom kóde stránky, stačí používať rozhranie GTM.

Dnešné online marketingové projekty sa už bez vkladania meracích kódov nezaobídu. Aj základný projekt by mal pre úspech obsahovať značku sledovania a nastavenie udalostí pre Google Analytics, značku pre Facebook marketing, sledovanie konverzií a remarketing pre Google Ads a dynamický remarketing pre Facebook a Google Ads.

GTM vám taktiež umožní spúšťať na stránke udalosti alebo nastaviť dynamický remarketing.

Výhody Google Tag Managera

  1. Umožňuje si vyskúšať značky prv, ako ich nasadíte na stránku.
  2. Má jednoduché užívateľské prostredie.
  3. Nespomaľuje načítavanie stránok.
  4. Dajú sa pomocou neho nasadzovať akékoľvek skripty.
  5. Umožňuje vám merať udalosti na stránke.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.