mapa

Heatmaps na sledovanie správania

Dvojrozmerné farebné zobrazenie informácií na základe činností vykonané na webovej stránke.

Tepelná mapa je dvojrozmerné zobrazenie údajov, v ktorých sú hodnoty reprezentované farbami. Jednoduchá tepelná mapa poskytuje okamžité vizuálne zhrnutie informácií. Prepracovanejšie heat mapy umožňujú používateľovi porozumieť aj zložitým súborom údajov.

Tepelné mapy sú v súčasnosti najpoužívanejším nástrojom na reprezentáciu komplexných štatistických údajov. Sledujú reálny čas, ktorý ľudia trávia hľadaním, klikaním a scrollovaním cez rôzne oblasti na vašom webe. Táto vysoko vizuálna metóda analýzy vašich webových stránok vám pomôže získať jasnejší pohľad na všetku návštevnosť vašich zákazníkov.

Ako heatmaps fungujú?

Softvér na mapovanie tepla funguje tak, že zhromažďuje údaje a činnosti z webovej stránky a zobrazuje ich na samotnej webovej stránke. Vždy, keď používateľ na vašej webovej stránke niečo urobí, zapíše sa to do tohto nástroja. Predpokladajme, že návštevník príde na vašu stránku a klikne na tlačidlo s  výzvou na akciu. Toto kliknutie sa zaznamená a pridá ku všetkým ostatným informáciám o tejto stránke. Po zobrazení stránky tepelnej mapy na informačnom paneli sa zobrazí súhrn všetkého, čo každý jedinečný používateľ na stránke urobil. Miesta, na ktoré používatelia klikali najviac, sa zobrazia ako najteplejšie (červenou farbou) a miesta, na ktoré používatelia skoro vôbec neklikli, sa zobrazia studenšou farbou (fialovou, modrou alebo zelenou). Výsledkom je zobrazenie webovej stránky so spektrom farieb podľa najviac kliknutí na jednotlivé miesta stránky.

Tepelné mapy používajú niekoľko stratégií na zobrazenie interakcie používateľa s vašimi webovými stránkami pomocou farebne označeného spektra. Zdôrazňujú sa tak oblasti stránky, ktorým je venovaná najväčšia pozornosť. Existuje niekoľko rôznych typov tepelných máp:

  • mapovanie umiestnenia kurzora
  • posúvanie stránky
  • kliknutie na CTA prvky
  • mapovanie pozornosti

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.