dvere a lampa

Home page

Úvodná stránka, ktorá sa zobrazí po zadaní názvu domény.

Home page, alebo domovská stránka, je webová stránka, ktorá je predvolená ako úvodná. Načíta sa pri návšteve webovej adresy, ktorá obsahuje iba názov domény. Napríklad ak zadáte stránku https://www.vivantina.com/, zobrazí sa domovská stránka digitálnej agentúry Vivantina.

Domovská stránka sa nachádza v koreňovom adresári webovej stránky. Neexistuje štandardné rozloženie domovskej stránky, avšak väčšina domovských stránok obsahuje navigačný panel, čiže menu , ktoré poskytuje odkazy na rôzne sekcie na webe. Medzi ďalšie bežné prvky, ktoré sa nachádzajú na domovskej stránke, patrí vyhľadávací panel, informácie o webe a najnovšie články alebo aktualizácie.

Prečo webové stránky potrebujú domovskú stránku?

Niektorí návštevníci, ktorí navštevujú rôzne webové stránky, domovskú stránku ani nenavštívia. Je to však stále dôležitá súčasť stránky, pretože tí návštevníci, ktorí navštívia domovskú stránku, potrebujú spôsob, ako získať predstavu o tom, čo vaše webové stránky ponúkajú.

Keď sa prvýkrát predstavil internet a prehliadače, hľadanie vecí na internete nebolo také ľahké ani rýchle ako dnes. Domovská stránka prehliadača bola vytvorená na to, aby ľudia dali vedieť prehliadačom webových stránok základné informácie o ich stránke a informácie, ktoré návštevníkov zaujímajú.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.