papiere na šnúre

Indexácia webu

Proces pridávania webových stránok do vyhľadávania Google.

Stručne povedané, indexovanie je proces pridávania webových stránok do vyhľadávania Google. V závislosti od použitej metaznačky (index alebo no-index) Google indexovo prehľadá a indexuje vaše stránky. Značka bez indexu (no-index) znamená, že táto stránka nebude pridaná do indexu webového vyhľadávania. V predvolenom nastavení WordPressu je každý príspevok a stránka WordPress indexovaná.

Účelom indexovania webu je pomôcť používateľom internetu nájsť hľadaný obsah oveľa ľahšie ako kedysi, ale aj pomôcť ľuďom, ktorí chcú na svoje webové stránky prilákať a osloviť viac používateľov internetuLepšie je pre vyhľadávače nechať indexovať iba dôležité časti vašej webovej stránky. Neindexujte nepotrebný obsah, značky, kategórie a všetky ďalšie zbytočné stránky.

Indexáciu môžete podporiť aj vytvorením súboru sitemap.xml. Týmto spôsobom bude vyhľadávač Google informovaný, že vaše stránky boli aktualizované, a bude ich indexovo prehľadávať.

Stav indexácie môžete zistiť pomocou operátoru site v kombinácii s doménou. Napr. site:vivantina.com. Tiež nám s indexáciou pomáha nástroj Google Search Console

Pri indexácii môžu nastať 2 možné problémy:

  • Vyhľadávač neindexuje stránku, ktorú chceme, aby indexoval. 
  • Vyhľadáva indexuje stránku, ktorú nechceme indexovať. 

Tieto problémy vieme vyriešiť pomocou nástroja Google Search Console a prevedením zmien v súboroch sitemap.xml a robots.txt.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.