Fotenie jedla

Moja firma na Googli

Platforma pre lokálne zviditeľnenie firiem.

Moja firma na Googli je služba, ktorú zdarma ponúka spoločnosť Google pre firmy. Jednoduchým vytvorením firemného profilu v tejto službe môže vaša firma vyniknúť a získať zákazníkov. Táto služba je skôr určená pre lokálne zacielenie na zákazníkov, pretože vytvorený profil sa zobrazí aj na Google mape. Túto službu od Googlu vám odporúčame využiť, ak máte kamennú prevádzku alebo ponúkate služby v určitej geografickej oblasti.

 

Google Moja firma vo vyhľadávači

Vytvorenie účtu Moja firma na Googli

Aby ste svoju firmu vytvorili v tejto službe, potrebujete sa najprv zaregistrovať a následne svoj účet overiť. Overenie je dôležité pre zabezpečenie správnosti zadaných údajov, čím zvýšite svoje šance na zobrazenie vašej firmy na internete. 

Pre registráciu budete potrebovať:

  • účet na Googli (najlepšie firemný)
  • vašu webovú stránku
  1. Pre registráciu v platforme Moja firma na Googli, prejdite na nasledujúcu stránku: https://www.google.com/intl/sk_sk/business/
  2. V pravom hornom rohu kliknite na Prihlásiť sa. Prihláste sa do Google účtu a potvrďte tlačidlom Ďalej
  3. Následne zadajte adresu vašej firmy alebo prevádzky. Ak nemáte presnú adresu, môžete zadať oblasť, v ktorej poskytujete svoje služby. Kliknite na tlačidlo Ďalej
  4. Potom vyberte kategóriu podnikania, zadajte telefónne číslo alebo webovú stránku a kliknite na tlačidlo Dokončiť.  
  5. Skontrolujte si zadané údaje.
  6. Overte svoj účet. V ľavom hornom rohu, kde sa vám zobrazuje vaša firma, kliknite na tlačidlo Pošta. Zadajte meno a adresu, na ktorú chcete overenie poslať. Následne kliknite na Odoslať zásielku.

Overením predídete tomu, aby si niekto vytvoril falošný účet na vašu firmu. Na zadanú adresu vám príde do niekoľkých týždňov zásielka s overovacím kódom, ktorý je potrebné zadať vo vašom účte Google Moja firma v záložke Overiť miesto. Teraz už môžete svoj profil naplno využívať.

Zdroj: https://support.google.com/business#topic=4539639

Nastavenie profilu Moja firma na Googli

Po vytvorení profilu je dôležité nastaviť základné informácie ako názov vašej kamennej prevádzky, jej popis, adresu, otváracie hodiny a telefónne číslo, na ktoré vás môžu zákazníci kontaktovať. Zadaním adresy sa vaša firma bude zobrazovať aj na Google mapách. Aby si zákazníci hneď všimli vašu firmu, odporúčame zverejniť aj fotku alebo video z vašej prevádzky.

Pravidelné aktivity v službe Moja firma na Googli

Aby ste zvyšovali šance, že sa vaša firma zobrazí čo najviac zákazníkom, je potrebné tento účet na Google Moja firma aj pravidelne optimalizovať. Napríklad pravidelným pridávaním príspevkov alebo pridaním jednotlivých výrobkov. Tým docielite, aby sa váš firemný profil zobrazoval aj pri vyhľadávaní týchto výrobkov.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.