bilbord

Platforma Google AdSense

Platforma na zverejňovanie reklám od spoločnosti Google.

Google AdSense je platforma, ktorá umožňuje zverejňovanie reklám na vašich webových stránkach alebo mobilných aplikáciách. AdSense funguje tak, že priraďuje reklamy k vašim stránkam na základe vášho obsahu a návštevníkov. Reklamy vytvárajú a platia inzerenti, ktorí chcú propagovať svoje produkty. Keďže títo inzerenti platia rôzne ceny za rôzne reklamy, suma, ktorú zarobíte, sa bude líšiť.

Tento reklamný program začala spoločnosť Google v roku 2003 a v súčasnosti sa stal najobľúbenejším reklamným programom na internete. Poskytuje webmasterom a vlastníkom stránok skvelú príležitosť ako speňažiť ich webové stránky. 

Výhody AdSense

V tomto reklamnom programe je zapojených už mnoho vydavateľov a inzerentov. Výhodou je taktiež aj vysoká úroveň bezpečnosti, ale aj použitie rôznych reklamných formátov. V službe AdSense môžu inzerenti zobrazovať textové, obrázkové, HTML reklamy, videoreklamy a mnoho ďalších v rôznych veľkostiach. Ako vydavateľ môžete experimentovať s rôznymi typmi reklám a zistiť, ktoré z nich dosahujú najvyšší výnos.

Ako nastavíte AdSense reklamy na svojom webe?

Celý proces nastavenia reklám je pomerne jednoduchý. Vytvoríte si účet v platforme AdSense a následne vložíte na svoje webové stránky malé množstvo kódu. Na základe algoritmov spoločnosť Google na vašej stránke zobrazí cielené reklamy, ktoré sú relevantné pre obsah vašich webových stránok alebo pre predchádzajúce vyhľadávania používateľov. Návštevníci vašich webových stránok začnú klikať na tieto reklamy, a za to vám bude zaplatené. Google AdSense funguje na základe ceny za kliknutie a zdieľania výnosov. To znamená, že vašou hlavnou úlohou bude poskytnúť čo najviac kliknutí na tieto reklamy.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.