kancelária a kaktus na stole

Push marketing

Push marketing - marketingová stratégia, ktorá sa snaží pomocou silnej reklamy zaujať pozornosť a pretlačiť svoj produkt do myslí ľudí.

Push marketing je marketingová stratégia, ktorá sa snaží pomocou silnej reklamy zaujať pozornosť a pretlačiť svoj produkt do myslí ľudí. Na opačnej strane spektra je stratégia zvaná pull marketing. Ten cieli na ľudí, ktorí už vyhľadávajú podobný produkt, a snaží sa ich pritiahnuť smerom k svojej značke.

Push marketing sa zameriava na okamžitý predaj

Push marketing sa zameriava na pretlačenie produktu k publiku za čo najkratší čas. Snaží sa minimalizovať čas medzi prvým kontaktom s produktom a nákupom. Používa agresívne reklamy so širokým pokrytím/zásahom, aby docielil čo najväčší a čo najrýchlejší dopad na potenciálnych zákazníkov.

Tento typ stratégie sa nezameriava na vybudovanie vzťahu dôvery so zákazníkmi, ale tlačí smerom k nim konkrétne produkty na predaj. Výroky o hodnote, kvalite a inovatívnosti produktov sa snažia zaujať a vytvoriť okamžitý dopyt. Najväčšou výhodou tejto stratégie sú rýchle výsledky.

Nevýhody stratégie

Najväčšími nevýhodami push marketingu je to, že môže byť veľmi drahý a zároveň priniesť len dočasné výsledky. Keďže nebuduje dlhodobé vzťahy so zákazníkmi, mnohí musia byť znovu získaní. Že si produkt už kúpili, ešte neznamená, že sú vernými zákazníkmi značky.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.