wireframe

Wireframe

Jednoduchý čiernobiely model, ktorý načrtáva konkrétnu veľkosť a umiestnenie prvkov webu.

Wireframe je jednoduchý čiernobiely model, ktorý načrtáva konkrétnu veľkosť a umiestnenie prvkov stránky, funkcií webu, oblastí konverzie a navigácie pre web alebo aplikácie. Keďže sa wireframe čisto zameriava na štruktúru webu, nemá žiadnu farbu, typ písma, logá ani žiadne skutočné prvky návrhu.

Wireframe môžeme prirovnať k návrhu plánu domu. Štruktúra webu môže byť niekedy zložitá a veľmi veľká, preto nám model wireframu pomôže zobraziť skutočný a konkrétny vizuálny proces webu alebo aplikácie.

Výhody wireframu

Jednou z veľkých výhod wireframu je, že poskytuje začiatočný vizuál, ktorý je možné použiť na kontrolu u klienta. Používatelia ho tiež môžu skontrolovať ako mechanizmus včasnej spätnej väzby pre testy použiteľnosti prototypov. Wireframe sa nielen ľahšie upravuje ako koncepčné návrhy, ale aj po schválení klientom a používateľmi poskytujú dôveru návrhárovi. Z praktického hľadiska wireframe zabezpečuje správne umiestnenie obsahu a funkčnosti stránky na základe používateľských a obchodných potrieb. A ako sa projekt posúva vpred, môžu byť použité ako dobrý dialóg medzi členmi projektového tímu, aby sa dohodli na vízii a rozsahu projektu.

Wireframe slúži na tieto dôležité účely:

  • Wireframe ako zameranie sa na používateľskú skúsenosť.
  • Wireframe objasňuje a definuje funkcie webových stránok.
  • Wireframe je vytvorený rýchlo a lacno.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.