papiere s grafmi na stole

Návod na zdieľanie prístupov do účtu Google Analytics

Kategória: Marketing, Tipy a návody

Pre lepšie pochopenie návštevníkov vašich webových stránok môžete využiť nástroj Google Analytics. Na to, aby vám digitálna agentúra vedela správne určiť marketingovú stratégiu, jej však potrebujete nazdieľať prístup do účtu.

Google Analytics je bezplatný nástroj od spoločnosti Google, ktorý vám poskytne analýzu vašich webových stránok. Taktiež Vám pomôže lepšie pochopiť návštevníkov vášho webu. Ak ešte tento nástroj nepoužívate, určite by ste si ho mali nastaviť, pretože je dôležitým ukazovateľom pre rozvoj vašej firmy na sociálnych sieťach, pre úspešnosť vašich reklám, ale aj pre organické vyhľadávanie.

Ako Google Analytics vytvoríte?

Najprv sa potrebujete zaregistrovať do platformy Google Analytics cez svoj Gmail účet. Vyplníte základné informácie o svojom webe a následne sa vám zobrazí pár riadkov kódu, ktoré je potrebné vložiť do HTML kódu vašej webovej stránky. Hotovo! 🙂 Nástroj Google Analytics už môže zbierať údaje o návštevnosti vášho webu.

Google Analytics: https://analytics.google.com/

Čo z Google Analytics môžete zistiť?

V nástroji Google Analytics sú zozbierané údaje zobrazené v rôznych grafoch a tieto údaje sa týkajú:

  • používateľa (zaznamenaná akcia každého používateľa)
  • relácií (každá jednotlivá návšteva)
  • zobrazenia stránky (každá jednotlivá navštívená stránka)
  • udalosti (kliknutie na tlačidlo, zobrazenie videa, vyplnenie formulára atď.)

Ak sa vám o marketing vašej webovej stránky stará digitálna agentúra, je potrebné, aby marketéri mali prístup k týmto údajom. Podľa nich budú vedieť určiť stratégiu organického vyhľadávania, stratégiu na sociálnych sieťach, nastavenie siete reklám alebo ak niečomu v nástroji nebudete rozumieť, vysvetlia vám to. Nepotrebujete dať marketérom svoj e-mail a heslo na Gmail, ale stačí, ak priradíte prístupy a určite im práva na ich firemný mail.  

Ako nazdieľať prístupy Google Analytics?

  1. Prihláste sa do vášho Google Analytics účtu: https://analytics.google.com/.
  2. V ľavom dolnom rohu kliknite na tlačidlo “SPRÁVCA”.
Google Analytics správca

3. V menu príslušnej časti Google Analytics účtu kliknite na “Správa používateľov”. Ak neviete, ktorý z troch stĺpcov použiť, vyberte si prvý (ÚČET).

Google Analytics sprava pouzivatelov

4. Ak už v zozname užívateľov vidíte užívateľa “Analytics Vivantina” (resp. e-mail analytics@vivantina.com), kliknite naňho. Ak nie, kliknite na modré tlačidlo “+” v pravom hornom rohu.

5. Vyplňte e-mailovú adresu analytics@vivantina.com, zapnite nám oprávnenie na správu používateľov a na záver kliknite na tlačidlo “Pridať” vpravo hore. Ak upravujete už existujúce práva, stačí zapnúť oprávnenia vpravo dole na “Správu používateľov”.

Typy oprávnení:

  • úpravy
  • spolupráca
  • čítanie a analýza
  • správa používateľov
Google Analytics pridanie povolení

6. Následne si už my interne nastavíme potrebné práva pre kolegu, ktorý s vaším účtom bude pracovať. Vy si môžete kedykoľvek skontrolovať, kto má do vášho účtu Google Analytics prístup a s akými oprávneniami.

Teraz už môže digitálna agentúra analyzovať návštevnosť vášho webu a následne stanoviť vhodnú marketingovú stratégiu. Ak vám niečo v návode nebolo jasné, obráťte sa na nás. Radi vám poradíme! 😉

Autor
Stanislava Repková Vivantina
Stanislava Repková

Zaujala vás naša práca?
Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Premier Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.