prihlásenie do Facebooku cez smartfón

8 krokov, ako zvýšiť bezpečnosť reklamného účtu na Facebooku

Kategória: Marketing, Tipy a návody

Pomocou pár jednoduchých krokov môžete výrazne zvýšiť bezpečnosť používania reklamného účtu na Facebooku. Nájdite si chvíľku času a skontrolujte nastavenia pomocou tohto postupu.

Ak inzerujete na Facebooku, oplatí sa venovať pár minúť zvýšeniu bezpečnosti vášho reklamného účtu. Na Slovensku sa totiž v poslednom čase objavilo viacero prípadov „hacknutia“ reklamných účtov, kedy boli zneužité finančné prostriedky podnikateľov či firiem. Keďže nám záleží na bezpečnosti vašich reklamných účtov, odporúčame skontrolovať si nastavenia a dbať na bezpečné používanie internetu.

Čo konkrétne teda môžete urobiť?

1. Silné a unikátne heslo

Pre osobný profil si zvoľte silné heslo, obsahujúce malé aj veľké písmená, číslice aj špeciálne znaky (napr. * , . / atď.). Uistite sa, že toto heslo používate iba na Facebooku.

 

2. Nastavte si na osobnom profile 2-faktorovú autentifikáciu

Prečo je to dôležité? Bez dvojstupňovej autentifikácie je pre hackerov omnoho jednoduchšie preniknúť do vášho reklamného účtu. Nastavenie je jednoduché a dostanete sa naň po prihlásení do FB cez Nastavenia a súkromie -> Zabezpečenie a prihlasovanie -> Dvojstupňové overenie.

Ak sa do vášho účtu pokúsi prihlásiť niekto z neznámeho zariadenia, podľa nastavenia vám bude odoslaná informácia a prihlasovací kód či potvrdzovací link.

Viac informácií (v angličtine): https://www.facebook.com/help/www/148233965247823?helpref=platform_switcher

 

3. 2-stupňovú autentifikáciu nastavte aj pre business manager

Ak využívate na správu stránok a reklamných účtov business manager, určite nastavte povinnosť 2-faktorového overenia aj tu. Bezpečnostné opatrenia budú musieť dodržiavať všetci admini.

Nastavíte ho zo stránky business.facebook.com, odkiaľ pôjdete na Firemné nastavenia -> Centrum zabezpečenia.

 

4. Zabezpečený mail

Rovnako postupujte pri maile, ktorý máte pripojený k FB (bezpečné unikátne heslo, 2-faktorová autentifikácia).

 

5. Nikdy neklikajte na podozrivé odkazy alebo odkazy na aplikácie

Možno si myslíte, že vás hackeri len tak ľahko neokabátia. Pozor, niektoré nebezpečné odkazy vyzerajú na prvý pohľad veľmi dôveryhodne, preto neinštalujte rozšírenia do prehliadača alebo aplikácie inak ako cez overené služby (Google Play alebo App Store). Neklikajte na reklamy a odkazy stránok, ktoré boli založené nedávno alebo majú podozrivo málo fanúšikov a neinštalujte rozšírenia, ktoré boli pridané podozrivo nedávno (aj keď majú dobré recenzie).

 

6. Samozrejmosťou by mal byť nainštalovaný antivírus

 

7. Odhláste sa z Facebooku

Po ukončení práce na PC sa z Facebooku aj mailu odhláste. Pri smartfónoch je to o čosi nepohodlnejšie, preto sa uistite, že máte na odomknutie nastavené heslo, ktoré poznáte iba vy alebo najbližší ľudia.

 

8. Pravidlá platia pre každého

Ak reklamný účet spravuje viac osôb, pravidlá platia pre každého (každý admin či správca by mal mať zabezpečený aj svoj osobný účet).

 

Pár minút, počas ktorých si skontrolujete nastavenia môže výrazne zamedziť napadnutiu vášho reklamného účtu. Nechceme nikoho strašiť, no vždy je lepšie chrániť sa a zostať v bezpečí aj v internetovej sfére. ? Ak by ste potrebovali s nastaveniami pomôcť či poradiť, naši špecialisti vám radi pomôžu.

sonja tokarova vivantina
Autor
Sonja Sedláková
Branding & Performance Specialist

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.