O čom bude náš blog Vivantina

O čom bude náš blog

Kategória: Zo života firmy

Sme tím špecialistov, ktorí sa navzájom dopĺňajú. Každý z nás ovláda niečo iné. Ale spolu toho zvládame dosť. A dosť je aj myšlienok, čo sa nám tlačia na klávesnice.

Ak sa zaujímate o online marketing, určite ste to už počuli, resp. čítali: Content is King. Obsah je kráľ. Aká by to bola digitálna agentúra, keby nemala vlastný blog. Blog je však prostriedok, nie cieľ. Prostriedok, ako sa priblížiť k vám, našim zákazníkom. Aktuálnym aj budúcim. Alebo tiež k budúcim kolegom.

Určite nebudeme blogovať len kvôli Google. Lebo SEO. Lebo pozície. Nie, naše ciele sú iné. Informovať vás o novinkách v oblasti online marketingu. Upozorňovať vás na dôležité zmeny alebo trendy. Dávať vám tipy, ako svoje reklamné kampane robiť lepšie, efektívnejšie. Vysvetľovať vám, prečo od vás potrebujeme to či ono.

Aby nám to spolu klapalo.

Je nepopierateľné, že nikto váš biznis nepozná lepšie ako vy sami. Ani svoj marketing teda nemôžete zveriť niekomu inému s tým, že vy sa už o nič nestaráte. To nejde. Bez vás to nejde. Ale na druhej strane vy ste odborníci vo svojej oblasti. A my sme špecialisti na online marketing. Takže keď budete potrebovať našu pomoc, veríme, že aj vďaka nášmu blogu budete vedieť, že svojej práci naozaj rozumieme.

To nám však nestačí. Chceme, aby ste našej práci rozumeli aj vy, naši klienti. Aby naša komunikácia bola čo najefektívnejšia. Aby nám to spolu klapalo.

O čom teda náš blog bude?

Ešte len začíname, ale časom tu nájdete články z každej oblasti, ktorou sa zaoberáme. Marketing na internete je veľmi široká problematika, pomaly vedná disciplína. Ťažko nájdete človeka, ktorý by detailne rozumel všetkým aspektom. Dokonca ani u nás ho nenájdete. 🙂 Sme tím špecialistov, ktorí sa navzájom dopĺňajú. Každý z nás ovláda niečo iné. Ale spolu toho zvládame dosť. A dosť je aj myšlienok, čo sa nám tlačia na klávesnice. Určite teda rátajte s tým, že budeme písať najmä o:

 • platenej reklame na internete, t.j. o
  • reklame vo vyhľadávači Google
  • reklame na sociálnych sieťach (Facebook, Instagram, LinkedIn…)
  • display (teda „bannerovej“) reklame
  • videoreklame v YouTube, na Facebooku aj inde
  • rôznorodých formách mobilnej reklamy
  • tradičnom aj dynamickom remarketingu
  • alternatívnych online reklamných systémoch
 • inbound marketingu, ktorý zahŕňa
  • optimalizáciu pre vyhľadávače známu pod skratkou SEO
  • obsahový (content) marketing
  • social media marketing
  • personalizovaný e-mail marketing

Nechceme príliš teoretizovať, radšej máme praktické témy. Niekedy sa nevyhneme ani tej teórii, ale posnažíme sa podať vám ju zrozumiteľne. Aby sme si svoje články nečítali len my sami. 🙂

K tomu všetkému občas pridáme niečo o webovej analytike, keďže čísla, tabuľky a grafy máme naozaj radi. A napríklad v Google Analytics ich nájdeme neúrekom.

A keď bude tých odborných tém na spracovanie toľko, že si z nich nebudeme vedieť vybrať, tak napíšeme niečo zo života marketingovej agentúry.

Tešíte sa? My áno!

Ľubo Štulajter - marketingová agentúra Vivantina
Autor
Ľubomír Štulajter
Performance Marketing Manager

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.