papier a pero

Analýza kľúčových slov

Proces analýzy slov a fráz, ktoré prinesú návštevníkov na webové stránky.

Analýza kľúčových slov je proces analýzy kľúčových slov alebo vyhľadávacích fráz, ktoré prinášajú návštevníkov vašich webových stránok prostredníctvom organického a plateného vyhľadávania. Analýza kľúčových slov je preto dôležitá v marketingových kampaniach vo vyhľadávacej sieti.

Pochopením toho, čo návštevníci vášho webu napíšu do vyhľadávacích nástrojov, môžu marketingoví pracovníci vo vyhľadávaní lepšie prispôsobiť svoj obsah a vstupné stránky, aby zvýšili návštevnosť a mieru konverzie. Z tohto dôvodu je analýza kľúčových slov dôležitou v oblasti SEO, ako aj PPC.

Prečo vytvoriť analýzu kľúčových slov?

Vyhľadávacie nástroje sa snažia vrátiť relevantné výsledky, keď niekto niečo vyhľadáva. Čím relevantnejšie sú slová na vašej webovej stránke, blogovom príspevku alebo videu k vyhľadávaniu, ktoré sa práve vykonalo, tým je pravdepodobnejšie, že pre toto vyhľadávanie sa zobrazíte na vyšších pozíciach. Zobrazenie vašej stránky na vyšších pozíciach vám môže priniesť väčšiu návštevnosť stránok, vyššie výnosy, ale aj zlepšenie povedomia o vašej značke.

Ako vytvoríte analýzu kľúčových slov?

Analýzu kľúčových slov tvorí zopár krokov. Najprv je potrebné vytvoriť si zoznam slov, ktoré sú relevantné pre vašu stránku. Po vygenerovaní kľúčových slov budete chcieť zistiť, či vám skutočne prinesú dostatok návštevnosti. Na to vám pomôže napríklad nástroj Google Ads, v ktorom nájdete relevantné kľúčové slová a ich hľadanosť v prehliadačoch. Následne je vhodné, aby ste si kľúčové slová roztriedili do jednotlivých kategórií a potom ich postupne zapracovali do obsahu na vašej webovej stránke.

Zlepšenie pozícií vo vyhľadávaní sa nestane hneď cez noc, ale nepretržité pridávanie nového obsahu bohatého na kľúčové slová na váš blog alebo web v priebehu času zlepší hodnotenie vašej stránky a priláka na vaše stránky viac používateľov.

 

 
 
Analýze kľúčových slov sme sa venovali aj v tomto článku:

Analýza kľúčových slov pre SEO a pre PPC – 4 základné rozdiely

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.