ženy v letných šatách

Cieľová skupina

Skupina ľudí, ktorí sú vaši potenciálni zákazníci.

Definovanie cieľového trhu je jednou z najdôležitejších úloh predajcu. Je to základ všetkých prvkov vašej marketingovej stratégie, od vývoja a pomenovania svojich produktov alebo služieb až po marketingové kanály, ktoré používate na ich propagáciu. Cieľovú skupinu v podstate tvoria vaši potenciálni zákazníci, čiže skupina ľudí, ktorým sa snažíte predať svoje produkty a služby. 

Úlohou predajcu je čo najlepšie pochopiť svojich potenciálnych zákazníkov a podľa toho s nimi vhodne komunikovať a zaujať ich. Je potrebné sledovať ich správanie, záujmy, ale aj demografické údaje ako vek, pohlavie, lokalita, jazyk alebo vzdelanie. Čím lepšie pochopíte svoju cieľovú skupinu a ich problémy, tým lepšie budete vedieť svoje reklamy zamerať, takže môžete platiť iba za oslovenie publika, z ktorého sa s najväčšou pravdepodobnosťou stanú vaši zákazníci. 

V digitálnom marketingu je zber a analýza údajov jednoduchšia ako pri tradičných médiách. Obchodníci môžu skontrolovať, ktoré stránky sú najčastejšie navštevované, ktoré produkty sa najčastejšie nakupujú alebo ktoré stránky produktov dosahujú najlepšie výsledky.

Nefunguje to tak, že pre všetky spoločnosti existuje univerzálne publikum, ale každý z predajcov si musí nájsť to svoje publikum. Jedným zo spôsobov, ako objaviť svoje cieľové publikum, je vykonať veľa prieskumov. Pretože čím viac budete pracovať na štatistikách cieľovej skupiny, tým ľahšie bude pre vás prispôsobenie svojich kampaní. Informácie, ktoré získate, vás dokonca dovedú k správnym kanálom a stratégiám zdieľania vašej reklamy. Napríklad vysoko vizuálne publikum môže dobre reagovať na kampaň na Instagrame. Na druhej strane iné publikum môže uprednostňovať e-mail a Facebook.
 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.