písací stroj

Význam skratky CPC

Suma, ktorú zaplatíte zakaždým, keď niekto klikne na vašu reklamu.

CPC je suma, ktorú zaplatíte zakaždým, keď niekto klikne na vašu reklamu. V preklade táto metrika znamená cenu za kliknutie, čiže cost per click. Väčšinou sa CPC využíva v reklamných odkazoch a kontextovej reklame, zriedkavejšie pri reklamných banneroch. 

Táto metrika úzko súvisí s platbou za kliknutie (PPC). Ak prevádzkujete kampane s platbou za kliknutie (PPC) alebo na sociálnych sieťach , budete musieť monitorovať kľúčové metriky, napríklad cenu za kliknutie (CPC), aby ste mohli osloviť viac zákazníkov za menej peňazí.

Faktory ovplyvňujúce CPC

Maximálna ponuka

Prvým faktorom, ktorý ovplyvňuje cenu, ktorú platíte za PPC, je vaša maximálna ponuka. Toto je suma, ktorú ste ochotní zaplatiť zakaždým, keď niekto klikne na vašu reklamu. Vaša skutočná CPC môže byť nižšia ako vaša maximálna cena, ale ako limit, koľko chcete zaplatiť, aby ste získali potenciálnych zákazníkov, musíte nastaviť maximálnu ponuku.

Poradie reklamy

CPC je tiež ovplyvnená poradím reklamy. Poradie reklamy je hodnota, ktorá určuje pozíciu reklamy vo vzťahu k iným reklamám. Závisí to od výšky vašej ponuky, kvality reklamy v čase aukcie, kontextu vyhľadávania osoby a ďalších faktorov.

Skóre kvality

Skóre kvality je to, ako služba Google Ads hodnotí vašu reklamu. Vychádza z relevantnosti kľúčových slov s mierou prekliknutia (MP) a kvality vstupnej stránky. Je dôležité, aby ste si vybrali správne kľúčové slová a doplnili ich efektívnou vstupnou stránkou, aby ste zvýšili skóre kvality.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.