notebooky a žena, ktorá maľuje

PPC – platenie za kliknutie na reklamu

PPC - model, v ktorom sa platí za reklamu, keď niekto na ňu klikne.

PPC (pay per click) je model internetového marketingu, v ktorom platíte poplatok vždy, keď niekto klikne na jednu z vašich reklám. V podstate ide skôr o spôsob, ako nakupovať návštevy na vašich stránkach namiesto toho, aby sa tieto návštevy „organicky získavali“. Zakaždým, keď návštevník klikne na reklamu a dostane sa na vašu webovú stránku, zaplatíte vyhľadávaču malý poplatok. To je dôvod, prečo sa PPC nazýva „platba za kliknutie“.

Reklama vo vyhľadávačoch je jednou z najpopulárnejších foriem PPC. Umožňuje inzerentom ponúknuť cenu za umiestnenie reklamy v sponzorovaných odkazoch vyhľadávacieho nástroja. Ak napríklad zadáte ponuku na nejaké kľúčové slovo, vaša reklama sa môže zobraziť na najvýraznejšom mieste na stránke s výsledkami. 

Princíp Google reklám

Zakaždým, keď sa spustí vyhľadávanie, Google prechádza do skupiny inzerentov s cenovými ponukami. Vyberie skupinu víťazov, ktorí sa majú zobraziť v reklamnom priestore na stránke s výsledkami vyhľadávania. „Víťazi“ sa vyberajú na základe kombinácie faktorov vrátane kvality a relevantnosti ich kľúčových slov a reklamného textu, ako aj výšky ich cien za kľúčové slová.

Výhody pre všetky zúčastnené strany

V konečnom dôsledku je marketing pre platené kliknutia výhodou pre každého. Tí, čo vyhľadávajú, považujú tento typ reklamy za relevantný a nápomocný pri nájdení produktu, ktorý potrebujú nájsť. Pre inzerentov to je jedinečný spôsob, ako zvýšiť povedomie o svojej značke a ponuke produktov. Pre vyhľadávače je výhodou to, že si budujú sieť inzerentov, z ktorých samozrejme dosahujú zisk.

Jedinečnou výhodou marketingu PPC je, že spoločnosť Google odmeňuje reklamy najvyššej kvality. Čím lepšie sú vaše reklamy, tým vyššia je miera prekliknutia a nižšie náklady.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.