káva, kvietok, knihy

Long tail – prečo sú dlhé chvosty zaujímavé?

Popisné kľúčové slová, ktorými oslovíte zákazníkov, ktorí hľadajú špecifický obsah.

Kľúčové slová sú zo SEO pohľadu jedným z najdôležitejších faktorov pre zvýšenie pozícii webovej stránky vo vyhľadávačoch. Pri SEO analýze rozlišujeme základné kľúčové slová a long tail, tzv. slová s dlhým chvostom. Long tail pozostáva z viacerých slov, ale nie nevyhnutne. Základné kľúčové slová sú všeobecnejšie pojmy a tie long tailové sú špecifickejšie. To znamená, že ak sa chcete dostať do popredia vo vyhľadávačoch na takéto long tailové kľúčové slová, potrebuje si určiť špecifickú skupinu ľudí

Príklad long tailového slova

Predstavte si, že máte kníhkupectvo a chcete ho dostať aj na internet. Príkladom základného kľúčového slova môže byť výraz vzdelávacie knihy. Avšak, ak by ste sa chceli dostať na vyššie pozície na toto kľúčové slovo, bolo by to pri súčasných veľkých weboch predávajúcich knihy veľmi náročné. O čo by ste sa mohli posnažiť, je zameranie sa na long tailové slová, čiže použiť špecifické slovo. Môžete napríklad napísať článok na svoj blog, kde využijete long tailový výraz vzdelávacie knihy pre budúcich medikov. Tým vytvárate špecifický obsah a máte väčšiu šancu, že zákazník, ktorý hľadá takýto žáner, u vás nakúpi. 

Ako vám long tailové slová pomôžu?

Najväčšou výhodou týchto slov je to, že na webe je menej obsahu s long tailovými slovami. To znamená, že aj menej obsahu, ktorý využíva konkurencia, a preto bude pre vás ľahšie dostať sa na vyššie pozície. Tým, že použijete špecifickejšie slová, zvyšujete šancu, že vás nájdu zákazníci, ktorí už konkrétne vedia, čo hľadajú, alebo čo si chcú kúpiť. Napríklad, ak vaši návštevníci hľadajú veľmi špecifický typ knihy a navštívia vaše stránky, tak pravdepodobne nájdu tú, čo hľadajú a kúpia si ju. To je ďalší dôvod, prečo sa sústrediť na long tailové slová.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.