muž kliká do klávesnice notebooku

Mikroformáty

Štruktúrované údaje vytiahnuté z obsahu webovej stránky.

Mikroformáty sú typom štruktúrovaných údajov. Pre bežných používateľov stránok sú mikroformáty kúskami kódu, ktorý ukladá informácie na vašich webových stránkach, a umožňujú vyhľadávacím nástrojom rýchlejšie nájsť dôležité informácie. Sú to akoby ústrižky z vášho obsahu. 

Ak je napríklad na vašej webovej stránke uvedená fyzická adresa vašej predajne, mikroformáty spoločnosti Google si vedia prečítať: „toto je adresa ulice“, „toto je mesto“, „toto je štát“ alebo „toto je PSČ“. Ak sú na vašom webe recenzie, vyhľadávače dokážu oddeliť informácie o tom, čo je názov, aké je hodnotenie stránky a ďalšie dôležité informácie.

Mikroformáty prospievajú niektorým podnikom viac, niektorým menej. Ak váš web obsahuje články, recenzie, produkty, miesta, otváracie hodiny alebo udalosti, môže sa vďaka mikroformátom týchto informácií váš web umiestniť na lepších pozíciach vo vyhľadávačoch.

Cieľom vyhľadávania je poskytnúť používateľom tie najdôležitejšie informácie, preto štruktúrované údaje im zobrazia len to, čo potrebujú.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.