Tulipány a poznámkový blok na stole

Organic search

Neplatené vyhľadávanie vo vyhľadávačoch, ktoré je zoradené podľa relevantnosti.

Organic search, čiže v preklade organické vyhľadávanie alebo tiež prirodzené vyhľadávanie, sa vzťahuje na neplatené výsledky vo vyhľadávačoch.  Tieto výsledky sú založené na relevantnosti pre vyhľadávací dopyt používateľa. Organické vyhľadávanie je opakom plateného, ktorý definuje návštevy generované platenými reklamami. 

Keď používateľ klikne na niektorý z organických výsledkov a navštívi webovú stránku, zaznamená sa to v analytických nástrojoch ako organické vyhľadávanie.

Najjednoduchší spôsob, ako zvýšiť organickú návštevnosť vašich webových stránok, je pravidelné publikovanie kvalitného a relevantného obsahu. Je to však iba jedna zo stratégií používaných na získanie nových návštevníkov. Odvetvie online marketingu, ktoré sa zameriava priamo na zlepšenie organickej prevádzky, sa nazýva SEO - optimalizácia pre vyhľadávače.

Organické vyhľadávanie je dôležité, pretože je cielené. Používatelia, ktorí navštívia vaše webové stránky z organických výsledkov vyhľadávacieho nástroja, majú veľmi špecifický úmysel a ak im dokážete poskytnúť riešenie alebo odpoveď na ich otázku, pravdepodobne ich zaujmete, a tým môžete získať nových zákazníkov.

Ako zvýšiť návštevnosť z organického vyhľadávania?

Najlepším spôsobom, ako zvýšiť organickú návštevnosť a získať viac návštev z vyhľadávacích nástrojov, je nasledovať osvedčené postupy SEO. Napríklad:

  • Pravidelne publikovať obsah, ktorý chcú používatelia čítať.
  • Zahrnúť do titulkov a obsahu stránky relevantné kľúčové slová.
  • Získať odkazy z iných webových stránok.
  • Vytvoriť ľahko použiteľnú stránku pre návštevníkov.
  • Správne zobrazenie stránky aj v mobilných zariadeniach.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.