knihy a šálka kávy na stole

PPI – platba za zobrazenie

Forma reklamy, kde platíte za jej zobrazenie na webových stránkach.

Platba za zobrazenie, alebo metrika PPI (pay per impression), je istou formou online reklamy. Namiesto populárnej metódy platby za kliknutie platíte za to, koľkokrát sa vaša reklama zobrazí na webových stránkach. PPI reklama sa predáva na základe tisíc zobrazení za stanovené množstvo peňazí. Množstvo peňazí, ktoré sa minie na kampaň PPI, závisí vo veľkej miere od popularity stránok, na ktorých sa reklama zobrazí, a koľkokrát chcete, aby sa vaša reklama zobrazovala.

PPI pri mobilných aplikáciách (pay per install) zmení proces inštalácie na reklamnú cestu. Môžete využiť výhodu tohto zúženia na inzerciu ďalších produktov, a tým môžete zarobiť. Svoj vlastný produkt môžete propagovať aj prostredníctvom inštalátorov iných inzerentov. 

Pri PPI na webových stránkach môžu byť návštevníci na váš web presmerovaní jediným kliknutím. Ak chcete inzerovať na konkrétnej webovej stránke bez použitia sprostredkovateľskej služby, môže byť oveľa jednoduchšie dohodnúť sa s dobrou sadzbou priamo s vlastníkom blogu alebo webovej stránky. Ak je účelom vašej reklamnej kampane dostať obchodné meno do povedomia používateľov bez toho, aby návštevníci museli skutočne kliknúť na reklamu, reklamy s PPI môže byť nákladovo efektívnym riešením.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.