písanie

Úloha copywritera v marketingu

Proces písania reklamných propagačných textov.

Copywriting je proces písania reklamných propagačných materiálov, ktoré sú uverejňované ako texty v brožúrach, na billboardoch, webových stránkach, e-mailoch, reklamách, newsletteroch, predajných videách alebo v katalógoch. Je to vlastne obsahová forma predaja, ktorou sa snažíte zaujať ľudí, aby si prečítali váš text s cieľom predaja produktov alebo služieb, ale zároveň im priniesť aj hodnotné informácie.

Copywriterom je osoba, ktorá píše marketingové texty. Copywriting si nevyžaduje formálne vzdelanie, avšak texty, ktoré copywriteri píšu, musia byť gramaticky a štylisticky správne. Copywriter sa potrebuje vyznať v danej téme, o ktorej píše. To znamená, že existujú copywriteri, ktorí píšu len texty na daný druh témy a majú v nej dobré znalosti, alebo si danú tému musia najprv naštudovať. Na napísanie takéhoto textu potrebuje copywriter len počítač, pripojenie k internetu a nadšenie pre písanie.

Copywriting pre SEO

SEO sa usiluje o to, aby sa vaša webová stránka zobrazovala vo vyhľadávačoch na lepších pozíciach, a aby ste tým získali viac návštevníkov webu. SEO copywriting je špecializovaná forma online písania, ktorá obsahuje kľúčové slová (čiže slová, ktoré používateľ, ktorého chcete zaujať, napíše do vyhľadávacieho poľa, aby našiel požadované informácie). Taktiež pomáha zlepšiť pozície vo výsledkoch vyhľadávania, ale pomáha aj zlepšovať kvalitu webu

SEO copywriting je oveľa viac než len vkladanie kľúčových slov do obsahu textu. Google chce vidieť  autoritatívny obsah, ktorý plne odpovie na otázky vašich čitateľov a vyčnieva z konkurenčného obsahu.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.