wordpress plugin

WordPress plugin

Rozširujú funkčnosť alebo pridávajú nové funkcie na webové stránky v redakčnom systéme WordPress.

WordPress plugin je softvér obsahujúci skupinu funkcií, ktoré je možné pridať na webovú stránku WordPress. Môže rozšíriť funkčnosť alebo pridať nové funkcie na webové stránky v redakčnom systéme WordPress. Pluginy WordPress sú napísané v programovacom jazyku PHP a jednoducho sa implementujú. 

Bez ohľadu na to, čo sa snažíte urobiť na svojom webe vo WordPresse, je to možné. Ak takáto funkcia nie je v predvolenom nastavení WordPress k dispozícii, určite je k dispozícii plugin. Pluginy WordPress existujú na zlepšenie SEO, zvýšenie výkonu, pridanie kontaktných formulárov, tlačidiel sociálnych médií, vytváranie galérií a oveľa viac.

Ako fungujú WordPress pluginy?

WordPress je napísaný tak, aby doň mohli ostatní vývojári pridať svoj vlastný kód. Rozhranie API pluginu ponúka mnoho možností, ktoré vývojárom umožňujú modifikovať existujúce funkcie WordPress alebo pridať nové funkcie. Pri každej návšteve webu sa WordPress pripojí k databáze, načíta hlavný softvér a potom načíta aktívne pluginy. Celý tento kód sa spracuje na vašom serveri a potom sa odošle do prehliadača používateľa.

Existuje veľa rôznych typov doplnkov vytvorených na najrôznejšie účely. WordPress adresár pluginov v súčasnosti zahŕňa viac ako 55 tisíc rôznych pluginov, z ktorých niektoré majú aj milióny stiahnutí od užívateľov.

Kde nájdete pluginy na WordPress?

WordPress pluginy nájdete na niekoľkých rôznych miestach v závislosti od toho, či chcete používať bezplatné alebo prémiové pluginy. Bezplatné pluginy môžete nainštalovať a používať bez toho, aby ste čokoľvek platili, aj keď niektoré funkcie môžu byť zamknuté. Na druhej strane prémiové doplnky samozrejme niečo stoja, ale často ponúkajú lepšie funkcie.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.