smartfón

Vysvetlenie skratky API

Rozhranie na programovanie aplikácií.

API je skratka pre rozhranie na programovanie aplikácií (Application Programming Interface).  Rozhrania API pozostávajú z protokolov aktív, ktoré pomáhajú pri vytváraní softvérových aplikácií. Okrem toho sú určené na komunikáciu a odosielanie údajov medzi programami. Rozhranie umožňuje dvom aplikáciám nájsť sa a vzájomne spolupracovať.

Príklad použitia

Na internete sa toto rozhranie neustále používa, napríklad keď je na webe vložené video z YouTube alebo Google mapa. Rozhranie API Google Map a YouTube umožňujú fungovanie a integráciu ich nástrojov na hostiteľskej webovej stránke alebo v aplikácii.

Rozhranie API v marketingu

Facebook Canvas

Marketingové agentúry používajú Facebook Canvas API pre reklamy a propagačné aktivity na sociálnej sieti Facebook. Canvas API pomáha inzerentom tým, že poskytuje širokú škálu nástrojov na prácu s nimi.

Google Ads

Google používa takéto rozhranie API na pomoc tvorcom, ktorí pracujú s veľkými reklamnými agentúrami. Rozhranie API služby Google Ads slúži vývojárom pri navrhovaní aplikácií, ktoré umožňujú prístup na server reklám Google. Toto rozhranie API pomáha pri generovaní kľúčových slov, prehľadov a ďalších štatistík. Je užívateľsky jednoduché a umožňuje používateľom vyvíjať prispôsobené funkcie pre bezproblémovú správu účtu.

MailChimp

MailChimp sa zameriava na e-mailový marketing. Pomáha pri e-mailových kampaniach, organizuje kontaktné údaje a tiež umožňuje kontrolovať výsledky. Rozhranie MailChimp API používa ad-on tretej strany, ktorý umožňuje vývojárom experimentovať s prepojením medzi MailChimp a inými fakultami. 

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.