ikonka youtube v mobile

YouTube v marketingu

Bezplatná webová stránka na zdieľanie videí.

YouTube je bezplatná sociálna sieť na zdieľanie videí, ktorá umožňuje používateľom sledovať, zdieľať, komentovať a nahrávať svoje vlastné videá. Táto služba na zdieľanie videí je prístupná na počítačoch, notebookoch, tabletoch a prostredníctvom mobilných telefónov. Služba YouTube bola vytvorená v roku 2005 a v súčasnosti je jednou z najpopulárnejších webových stránok na internete. Návštevníci si na YouTube každý mesiac pozrú približne 6 miliárd hodín videa.

Jedným z dôvodov, prečo je služba YouTube tak populárna, je množstvo videí, ktoré tam nájdete. V priemere je na YouTube odovzdaných každú minútu v priemere 100 hodín videa, to znamená, že je tam stále niečo nové, čo môžete sledovať. Na YouTube nájdete rôzne druhy videí od ukážok varenia, vtipných videí, starších či novších pesničiek cez módne tipy a oveľa viac.

YouTube - marketingová príležitosť

Pre majiteľov firiem a marketingových pracovníkov je marketing na YouTube nevyhnutnou stratégiou, ako využiť posun internetového priestoru. Je dôležité naučiť sa nové stratégie a testovať ich. Poskytne vám to obrovskú výhodu v porovnaní s konkurenciou a pomôže to vašej firme napredovať. Ak chcete ovládať marketingovú stratégiu pre YouTube, možno vám pomôže týchto pár tipov:

Vytvorte kanál vašej firmy

Váš YouTube kanál by mal ľuďom ukázať príbeh vašej značky. Od ikony kanála po jeho popis, všetko by malo hovoriť hlasom vašej značky. Pridajte logo značky, vlastný banner a ikonky na sociálne médiá.

Pravidelne uverejňujte videá

Vytvorte videoobsah, ktorý osloví vaše publikum. Najdôležitejšie je, aby ste pomocou YouTube videí ukázali príbeh svojej značky. Môžete vytvárať videá na YouTube, ktoré dopĺňajú obsah vášho blogu alebo webových stránok. Prineste svojim zákazníkom rýchle hodnotenie vašej značky.

Naplno využite nástroje YouTube

YouTube poskytuje viacero zaujímavých funkcií, vďaka ktorým svoj kanál môžete urobiť zaujímavým. Napríklad využitie prvkov vyzývajúcich vašich používateľov vykonať určitú akciu (CTA prvky).

Optimalizujte popis k videám

V marketingovej stratégii YouTube je rovnako dôležitý aj popis videa. Optimalizujte všetky kľúčové slová s popisom videa, aby ste vylepšili aj organickú vyhľadávanosť. Skontrolujte tiež, či vaše video popisy YouTube dopĺňajú váš videoobsah YouTube. Okrem používania kľúčových slov používajte aj chytľavé frázy, ktoré používateľov nútia stlačiť tlačidlo prehrávania videí.

Vyskúšajte YouTube reklamy

Inteligentný spôsob, ako zaistiť, aby sa vaše videá zobrazovali skôr, ako si vás vaše publikum vyhľadá, je vytvorenie reklamnej stratégie na YouTube. YouTube reklamy majú 6 rôznych formátov.

Sledujte štatistiky videí

Dôležitou súčasťou marketingovej stratégie YouTube je sledovanie výkonnosti. Na sledovanie a vykazovanie výkonnosti kanála YouTube môžete použiť analytický nástroj YouTube, napríklad Unbox Social. Pomocou tohto nástroja môžete sledovať metriky, napríklad najlepšie videá, zapojenie videa a ďalšie.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.