Instagram subscription - ako to funguje

Instagram subscription – exkluzívny obsah pre predplatiteľov

Kategória: Marketing, Sociálne siete

Ide o typický systém predplatného - tvorcovia obsahu môžu svojim fanúšikom ponúkať prémiový obsah a ďalšie výhody za mesačný poplatok.

Počuli ste o novom spôsobe, ako môžu influenceri zarobiť peniaze na Instagrame? Ide o novú funkciu nazvanú Instagram subscription. Jej prostredníctvom môžu obľúbení tvorcovia ponúkať svojim fanúšikom exkluzívny obsah za mesačný poplatok.

Meta túto funkcionalitu nedávno sprístupnila aj pre slovenský trh. Preto sa v tomto článku bližšie pozrieme na to, čo vlastne Instagram subscription je.

Ako to funguje?

Ide o typický systém predplatného - tvorcovia obsahu na platforme môžu svojim fanúšikom ponúkať prémiový obsah a ďalšie výhody za mesačný poplatok. Tento poplatok určuje samotný tvorca obsahu podľa svojich preferencií a hodnoty, ktorú priradí svojmu exkluzívnemu obsahu. V časti, kde sa výšky predplatného nastavuje, je pripravená aj kalkulačka, ktorá vám vypočíta možný mesačný zárobok na základe počtu vašich sledovateľov.

Tvorcovia môžu do svojho profilu na Instagrame pridať tlačidlo "Odoberať", ktoré pozýva fanúšikov na mesačný odber. Sledovatelia, ktorí sa rozhodnú platiť za predplatné, potom získajú prístup k exkluzívnemu obsahu, ako sú bonusové príspevky, za ktoré inak musia zaplatiť.

Na to, aby mohli tvorcovia ponúkať predplatné, Instagram vyžaduje splnenie niekoľkých podmienok. Medzi tieto podmienky patrí mať obchodný účet na Instagrame, byť starší ako 18 rokov a mať aspoň 10 000 sledovateľov. Okrem toho je dôležité, aby tvorcovia pochopili pravidlá a smernice týkajúce sa monetizácie obsahu na Instagrame.

Prijímanie platieb za predplatné je pre tvorcov obsahu relatívne jednoduché. V nastaveniach na Instagrame stačí pridať účet a potom už môžu sledovať svoje príjmy a spravovať platby zo svojho profesionálneho panela. Mali by mať na vedomí aj to, že svoju prvú platbu nemôžu dostať, kým nedosiahnu výšku platieb dokopy až 100 USD.

Instagram subscription

Aké výhody prináša Instagram Subscription?

Instagram Subscription prináša mnoho výhod pre tvorcov obsahu (aj ich fanúšikov), ktorí chcú na Instagrame zarábať peniaze a poskytnúť fanúšikom ešte osobnejší a exkluzívnejší obsah.

Exkluzívny obsah

Predplatitelia majú prístup k exkluzívnemu obsahu, ktorý nie je dostupný bežným sledovateľom. Tvorcovia môžu zdieľať bonusové príspevky, za ktoré by inak museli zaplatiť. Netýka sa to len príspevkov, ale aj príbehov či reels.

Tvorcovia môžu úplne oddeliť svoj obsah pre predplatiteľov a bežných sledovateľov. To znamená, že môžu byť viac otvorení, ukázať viac zo svojho súkromia alebo odmeňovať svojich predplatiteľov zaujímavými súťažami.

Živé vysielanie

To, že Instagram umožňuje používateľom streamovanie, nie je nič nové. Tvorcovia môžu rozhodnúť, či ich živé vysielanie bude prístupné pre všetkých alebo iba pre predplatiteľov. Týmto spôsobom môžu poskytnúť ešte osobnejšie zážitky svojim verným fanúšikom.

Špeciálne odznaky pre predplatiteľov

Predplatitelia môžu mať špeciálny fialový odznak (SUBSCRIBER BADGES) vedľa svojho profilového obrázka, aby boli ľahko rozpoznateľní. Tento odznak zvýši ich postavenie a môže priniesť aj ďalšie výhody.

odznak predplatiteľov Instagram

Broadcast Channels

Áno, s predplatným prichádza aj táto funkcionalita. Broadcast channels ponúka Instagram tiež pomerne krátko. Ide o súkromnú komunitu vytvorenú tvorcom. Do komunity bolo teraz jednoduché sa dostať, stačilo navštíviť profil influencera a kliknúť na odkaz, ktorý sa nachádza hneď pod bio.

V závere môžeme povedať, že Instagram Subscription je revolučnou zmenou v spôsobe, ako tvorcovia obsahu komunikujú so svojimi fanúšikmi. Táto funkcia nie je len ďalšou možnosťou zarábať peniaze na Instagrame, ale aj nástrojom na budovanie silných a verných komunít. Predplatitelia majú prístup k exkluzívnemu obsahu a osobnejším zážitkom, čo zvyšuje ich záujem o podporu svojich obľúbených tvorcov obsahu. Pre tvorcov to znamená stabilné a predvídateľné príjmy, ktoré môžu investovať do ďalšieho rozvoja svojho obsahu.

Ak ešte nemáte 10 000 sledovateľov, prečítajte si náš článok s praktickými tipmi na získanie followerov na váš profil, aby ste mohli získať odznak Subscriber badges aj vy. 

Nikola Gužíková - marketingová agentúra Vivantina
Autor
Nikola Bíziková
Social Media Specialist

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.