kaktus pozerá do knihy

Kedy použiť 302 redirect

Dočasné presmerovanie použijeme, ak dočasne nechceme zobrazovať danú stránku na webe.

Presmerovanie 302 umožňuje informovať vyhľadávacie nástroje, že webová stránka bola dočasne presunutá. Toto presmerovanie nenesie ani neprevedie hodnotu stránky na presmerovanú, ale robí to tak, že používateľa dostane na vhodnú stránku, aby ste mu nezobrazili nefunkčný odkaz, stránky 404 alebo chybové stránky. 

Príklad použitia

Tento typ presmerovania je dočasný, napríklad ak sa vám vypredal daný produkt (možno ho predávate sezónne alebo ho dočasne nemáte na sklade), ale v budúcnosti očakávate, že ho budete predávať znova. To znamená, že stránku len na istý čas presmerujete napríklad na stránku kategórie, do ktorej patrí. 302 presmerovanie sa používa často aj v prípadoch, keď sa na na stránke pracuje (presmerovanie na podstránku s informáciou, že web je v rekonštrukcii a pod.).

Pri správnom použití presmerovanie 302 neublíži vášmu úsiliu v SEO oblasti. Ak vyberiete tento typ presmerovania, pôvodná stránka zostane indexovaná v službe Google a na novú adresu URL sa neprenesie žiadna hodnota, pretože spoločnosť Google vie, že je to iba dočasné. Takto si ponecháte všetky hodnotenia, hodnotu návštevnosti a oprávnenie, ktoré stránka môže mať.

Spôsob presmerovania

Jedným zo spôsobov, ako vytvoriť dočasné presmerovanie z jednej stránky na inú webovú stránku je napísať nasledujúci kód do súboru .htaccess:

RewriteEngine on

RedirectMatch 302 ^/produkt/?$ http://domena.com/kategoria/

 

Viac o presmerovaní stránok a ako naň:

Presmerovanie webových stránok – ako naň?

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.