notebook, káva a papiere na stole

Guest blogging

Hosťujúce blogovanie, pri ktorom vám obsah na váš web napíše bloger.

Blogovanie je dôležité, pretože dokáže na vaše webové stránky prilákať tých správnych zákazníkov. Guest blogging môžeme voľne preložiť do slovenčiny ako “hosťujúce blogovanie”. Hosťujúce blogovanie je technika obsahového marketingu a SEO, pri ktorej bloger píše a uverejňuje príspevok alebo článok na blogu vašej alebo inej webovej stránke s cieľom získať spätný odkaz na svoju značku.

Uverejnenie príspevkov blogera na vašom vlastnom blogu vám pomôže dodať publiku nové pohľady a nový obsah na vaše podnikanie. Hosťovské blogovanie je skvelý spôsob, ako udržať čitateľov na stránke, nehovoriac o propagačnej podpore, keď blogeri zdieľajú svoje blogy na sociálnych sieťach. Táto technika pomáha obom stranám, je to win-win stratégia. Preto môžeme túto techniku považovať za súčasť linkbuildingu. Navyše okrem zlepšenia SEO pomáha nadväzovať a budovať perspektívne vzťahy s externými partnermi

Na čo si treba dať pozor?

Nie je žiadnym tajomstvom, že na webe je veľa spamu. Je dôležité, aby ste sa uistili, že nezverejňujete žiadny spamový a duplicitný obsah na svojom vlastnom blogu. Zamerajte sa na nájdenie blogerov vo vašom obore a zamerania. Mali by ste tiež súhlasiť s tým, čo bloger napíše vo svojom príspevku alebo článku, a ubezpečiť sa, že dodaný text je v súlade s vašimi záujmami. Ak sa obsah nezhoduje s vašou firmou, persónami alebo odkazom značky, hosťujúce blogovanie môže mať rýchly a negatívny vplyv na vašu spoločnosť.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.