lead generation

Lead generation

Generovanie potencionálnych zákazníkov.

Lead generation môžeme do slovenčiny preložiť ako generovanie potenciálnych zákazníkov. Je to proces prilákania a premeny používateľov na možných zákazníkov, ktorí prejavili záujem o službu alebo produkt.

Príklady Lead generation

Takáto premena sa uskutočňuje pomocou rôznych marketingových kanálov. Medzi najbežnejšie kanály na generovanie potencionálnych zákazníkov patrí Google vyhľadávanie, sociálne siete, reklamy, e-maily, ale aj samotný web. Medzi príklady generátorov potenciálnych zákazníkov môžeme považovať napríklad žiadosti o zamestnanie, vyplnenie formulára, príspevky na blogu, kupóny, podcasty a všetok online obsah.

Proces Lead generation

  1. Používateľ najprv objaví služby alebo produkty prostredníctvom jedného z vašich marketingových kanálov.
  2. V ďalšom kroku tento používateľ klikne na niektorú výzvu na akciu (CTA prvok), napríklad na kliknutie na stránku kontaktného formulára, prihlásenie do newsletteru, čiže na niečo čo nabáda návštevníkov webových stránok, aby podnikli určité kroky.
  3. Táto výzva na akciu vedie používateľa na vstupnú stránku, čo je webová stránka, ktorá je navrhnutá na získanie informácií o potenciálnych zákazníkoch.
  4. V poslednom kroku používateľ vyplní a odošle kontaktný formulár alebo sa prihlási do newslettera, čím sa stáva vašim potencionálnym zákazníkom.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.