kníhkupectvo

Publisher

Spoločnosť, ktorá tlačí a distribuuje tlačené, ale aj digitálne publikácie.

Publisher, po slovensky vydavateľ, je jednotlivec alebo korporácia, ktorá je zodpovedná za tlač a distribúciu všetkých digitálnych a tlačených publikácií, napríklad kníh, hudby, počítačového softvéru a ďalších informácií. Vydavatelia zväčša nie sú zhotoviteľmi obsahu materiálu, ale vystupujú ako sprostredkovateľ medzi autorom publikácie a spotrebiteľským trhom. Úloha vydavateľov je jednoduchá, dostať knihy spisovateľov a iné materiály do rúk čitateľov. Existuje veľké množstvo služieb a metód, ktoré vydavateľské spoločnosti používajú na dokončenie svojej práce.

Tento pojem sa vzťahuje na distribúciu tlačených publikácií, čiže kníh a novín, ale s príchodom informačných systémov sa rozšíril na distribúciu počítačového softvéru, elektronických kníh, blogov, webových stránok atď. 

Medzi funkcie vydavateľstva patrí úprava, dizajn, rozvrhnutie prvkov, marketing a distribúcia publikácie autora. Vydavateľstvo dostáva príjem za knihy a autor dostáva honorár za každý predaj. Autori môžu dostať zálohu na licenčné poplatky, ale to už v súčasnosti nie je bežné.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.