margaréty

Význam meta description pre SEO

Stručný popis obsahu webovej stránky, ktorý poskytuje odpovede na otázky návštevníkov.

Meta popis je súčasťou kódu HTML, ktorý popisuje, o čom je webová stránka. Je navrhnutý tak, aby poskytoval používateľom stručné zhrnutie obsahu na vašej stránke, aby používatelia vedeli, či stránka odpovie na ich otázky. 

Účel meta popisu pre vašu stránku je jednoduchý, prinútiť niekoho, kto vyhľadáva (najčastejšie prostredníctvom Google), aby klikol na odkaz vašej stránky. Inými slovami, meta popisy slúžia na generovanie prekliknutí z vyhľadávacích nástrojov. Meta popis je cenným nástrojom pre používateľov aj vyhľadávacie nástroje, pokiaľ ide o optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO). Kvalitný meta description môže pozitívne ovplyvniť počet ľudí, ktorí kliknú na vaše stránky, ale taktiež to môže zvýšiť vašu návštevnosť, čím sa zlepší vaše hodnotenie vo vyhľadávaní. 

Ako napísať dobrý meta description?

Správna dĺžka v skutočnosti neexistuje, pretože popis závisí od informácie, ktorou chcete používateľov prilákať. Mali by ste však popis napísať krátky, úhľadný a kvalitný. Google každú chvíľu mení dĺžku meta description. V súčasnosti je to do 155 znakov, na mobilných zariadeniach o čosi menej. Do popisu zakomponujte aj text s výzvou na akciu, ktorou používateľovi poviete, čo má urobiť. Ďalším odporúčaním je vytvárať jedninečný a špecifický popis, ktorý obsahuje kľúčové slovo

Ak však nenastavíte žiadny meta popis, vyhľadávač Google vygeneruje popis z obsahu stránky. Google algoritmus sa môže rozhodnúť vygenerovať meta popis z obsahu na webovej stránke, aj keď ste ho zadali, aby sa ešte viac zhodoval s vyhľadávacím dopytom. Môže to tiež znamenať, že váš popis nie je dostatočne popisný.

 

Späť na slovník

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.