notebook a káva na stole

Obsahová sieť

Využívanie reklám prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov.

Obsahová sieť v marketingu je sieť lokalít, ktoré poskytujú obsah (text, video, audio...) a umožňujú inzerentom zobrazovať reklamy. Obsahovou sieťou je napríklad Google alebo Yahoo. Obsahové siete sa tiež nazývajú obsahové reklamy a kontextové siete, sú však platenou formou. Namiesto platby za reklamu vždy, keď návštevník klikne na odkaz, sa cena vypočíta podľa toho, koľkokrát sa reklama zobrazí na konkrétnej webovej stránke. Reklama v obsahovej sieti sa však líši od ceny za tisíc zobrazení, pretože reklamy, ktoré sa zobrazujú vedľa výsledkov vyhľadávania, sú viazané na konkrétne kľúčové slová, ktoré inzerent ponúkal.

Využívanie reklám v obsahovej sieti prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov, ako sú Google a Yahoo, sú vynikajúcim spôsobom prepojenia reklám s kľúčovými slovami a optimalizáciou vyhľadávacích nástrojov. Inzerenti môžu ponúkať ceny za niekoľko málo používaných kľúčových slov a stále dosahovať dobré výsledky, pretože pracujú formou ceny za tisíc zobrazení. 

Platformy obsahovej siete

Sieť s obsahom je zbierka stránok, na ktorých služba Google Ads povoľuje kontextovú reklamu. Tie sa zobrazujú v službe Google Adsense. Za umiestnenie na týchto stránkach môžete platiť na základe ceny za kliknutie (CTR) alebo ceny za zobrazenie (CPV).

Zobrazovanie reklám v obsahovej sieti

  1. Vyberte stránky, na ktoré chcete zobrazovať svoje reklamy.
  2. Zvoľte kľúčové slová, na ktoré chcete reklamy zobrazovať.
  3. Vyberte kategóriu záujmov používateľov.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.