mapa

Omrvinková navigácia

Odkazy v hornej časti webovej stránky alebo vo výsledku vyhľadávania.

Omrvinková navigácia (angl. bread crumbs) sú odkazy v hornej časti webovej stránky alebo vo výsledku vyhľadávania, ktoré lepšie pomôžu používateľovi pri navigácii na stránke. Odkazy vo vyhľadávaní sa často objavujú v blízkosti názvu webovej stránky a vyzerajú približne takto: 

Domovská stránka> Služby> Špecifická služba.

 

Na webových stránkach, ktoré majú veľa stránok, môže omrvinková navigácia v značnej miere vylepšiť spôsob, akým používatelia nájdu to, čo hľadajú. Pokiaľ ide o použiteľnosť, takáto navigácia redukuje počet akcií, ktoré musí návštevník webovej stránky vykonať, aby sa dostal na vyššiu úroveň stránky, a zlepšuje dostupnosť sekcií a stránok webovej stránky. Sú tiež účinnou vizuálnou pomôckou, ktorá označuje umiestnenie používateľa v hierarchii webovej stránky, čo z neho robí skvelý zdroj kontextových informácií pre vstupné stránky.

Navigácia v navigácii

Omrvinková navigácia slúži ako účinná vizuálna pomôcka, ktorá označuje umiestnenie používateľa v hierarchii stránok. Táto vlastnosť robí navigáciu v navigácii veľkým zdrojom kontextových informácií pre používateľov a pomáha im nájsť odpovede na nasledujúce otázky:

  • Kde som? Omrvinková navigácia informuje návštevníkov o ich umiestnení vo vzťahu k celej hierarchii stránky.
  • Kam môžem ísť? Omrvinková navigácia zlepšuje dostupnosť sekcií a stránok lokality. Štruktúra lokality je ľahšie pochopiteľná, keď je rozložená v “omrvinkách”, ako keby bola umiestnená do “jedálneho lístka”.

Mal by som tam ísť? Omrvinková navigácia sprostredkuje hodnotu obsahu a podporuje prehliadanie (napr. návštevník webovej stránky elektronického obchodu môže pristáť na produktovej stránke, ale môže chcieť zobraziť ďalšie produkty z rovnakej kategórie). To zase znižuje celkovú mieru odchodov zo stránky.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.