zápisnik a kvietok na stole

Page Rank

Page Rank - hodnotenie webových stránok na základe odovzdávania hlasov.

Softvér PageRank je systém pre hodnotenie webových stránok, ktorý vytvorili zakladatelia Larry Page a Sergey Brin na Stanfordskej univerzite. PageRank počíta tzv. hlasy na určovanie, ktoré stránky sú na ich základe najdôležitejšie. Tieto výsledky sa potom používajú spolu s mnohými ďalšími faktormi na to, aby sa zistilo, či sa vaša stránka vo vyhľadávaní dobre umiestni. 

Keď iná webová stránka odkazuje na vašu webovú stránku, spoločnosť Google to vidí ako odovzdanie hlasu vašej stránke. Čiže stránka A odovzdáva hlas stránke B. Spoločnosť Google berie do úvahy všetky tieto odovzdané hlasy. Toto odovzdávanie bodov PageRank sa tiež bežne nazýva „link juice“ alebo „link equity“. PageRank neberie do úvahy len počet stránok, ktoré na vašu stránku odkazujú, ale aj kvalitu odkazov. Kvalita je dôležitejšia ako kvantita!

PageRank hodnota je číslo medzi 0 a 10 (pričom 0 je najnižšia a 10 najvyššia hodnota). Webové stránky, ktoré majú aspoň PageRank 5, majú dobrý počet prichádzajúcich odkazov, stránky s PageRank 3 a 4 sú priemerné a stránky s PageRank 0 sú začínajúce nové webové stránky bez akýchkoľvek prichádzajúcich odkazov, ktoré na ne odkazujú. 

PageRank je len jedným z mnohých faktorov, ktoré spoločnosť Google používa pri rozhodovaní o tom, kde sa stránka nachádza v rebríčku vyhľadávania pre konkrétny dopyt.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.