pr články

PR články

Strategický komunikačný proces, ktorý buduje vzájomne prospešné vzťahy medzi organizáciami a verejnosťou.

Public relations (PR) je strategický komunikačný proces, ktorý buduje vzájomne prospešné vzťahy medzi organizáciami a verejnosťou. So zmenami v digitálnom svete a šírením informácií je viac ako kedykoľvek predtým potrebné styk s verejnosťou. Od vzťahov s politikmi po spoločnosti, ktoré čelia kybernetickým útokom, môžu vzťahy s verejnosťou pomáhať jednotlivcom a spoločnostiam udržiavať a obnovovať si reputáciu. 

Vzťahy s verejnosťou

Vzťahy s verejnosťou v zásade berú spoločnosť, organizáciu alebo osobu a analyzujú ich z hľadiska najpozitívnejších atribútov. Potom pomocou týchto pozitívnych atribútov rozprávajú príbeh, ktorý posunie agendu spoločnosti, organizácie alebo osoby. Vedie to k väčšiemu povedomiu o značke a lepšej povesti značky.

Vzťahy s verejnosťou (PR) sa často píšu a rozprávajú prostredníctvom dôveryhodnej tretej strany. Automaticky má väčšiu dôveryhodnosť ako reklama. Ak ide o veľké vzťahy s verejnosťou, rozprávaný príbeh je zaujímavý, relatívny a nezabudnuteľný, do tej miery, že si ho spotrebitelia budú pamätať pri najbližšom stretnutí s vašou značkou. Vzťahy s verejnosťou sú tiež serióznejšie, premyslenejšie a úprimnejšie ako reklamy. Preto sú PR články vhodným spôsobom ako posilniť svoju značku, ale aj sú jedným zo spôsobov vytvárania linkbuildingu.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.