notebook

Programovací jazyk PHP pri tvorbe webu

Programovací jazyk, ktorý je špeciálne navrhnutý na vytváranie webových aplikácií.

Medzi základné programovacie jazyky pre vytvorenie webovej stránky patria HTML, CSS a JavaScript, ale určite sa pri tvorbe stránok stretnete aj s programovacím jazykom PHP. PHP je špeciálne navrhnutý na vytváranie webových aplikácií. Je to skratka pre Hypertext Preprocessor, čiže je to v podstate programovací jazyk, ktorý sa všeobecne používa pri vývoji webových stránok na strane servera. 

PHP vykonáva bežné činnosti na webe, ako je prijímanie hesiel, overovanie používateľov, správa príspevkov vo fóre, zhromažďovanie používateľských údajov zadávaných prostredníctvom online formulára alebo integrácia na Facebook. PHP sa používa aj na vytvorenie softvéru, ako sú napríklad nástroje na vytváranie blogov, čiže WordPress a Joomla, ako aj systémy pre elektronický obchod, ako sú nástroje OpenCart a PrestaShop.

Hlavný rozdiel medzi PHP a jazykom HTML spočíva v tom, že PHP je dynamické. Tieto dva jazyky sú ľahko integrovateľné. PHP je prístupné ako open source a je ľahko rozšíriteľné. Keďže je to programovací jazyk na strane servera, môže byť niekedy potrebné ho skombinovať s jazykom Java. PHP je pravidelne aktualizované, aby držalo krok s najnovšími technologickými trendmi. V súčasnosti existuje viac ako 20 miliónov webových stránok a aplikácií na internete vyvinutých pomocou skriptovacieho jazyka PHP.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.