sitelink

Sitelink

Odkazy na podstránky, ktoré sa pri hľadaní vo vyhľadávači Google zobrazia pod hlavnou URL stránkou.

Sitelinky sú odkazy na podstránky, čiže ďalšie odkazy, ktoré sa na stránke výsledkov vyhľadávania (SERP) v Google zobrazia pod hlavnou URL adresou. Tieto sitelinky priamo navigujú používateľov na dôležité stránky na vašom webe. Sitelinky sa nedajú nastaviť manuálne, ale Google si ich podľa obsahu stránok vyťahuje automaticky

V SERPe pod hlavnou stránkou môžete získať až šesť odkazov a vyhľadávacie pole. Tým získate výhodu v tom, že používatelia si váš web rýchlejšie všimnú a taktiež tým obmedzíte priestor pre nerelevantné odkazy a konkurenčné weby. Sitelinky teda výrazne zvyšujú pravdepodobnosť kliknutia používateľa na vaše webové stránky.

Ako získať sitelinky?

Celkovo možno povedať, že cesta k zobrazovaniu podstránok vášho webu vo vyhľadávači Google, vedie cez vytvorenie kvalitného webu, ktorý môže Google ľahko prehľadávať. Dôležité je, aby mal váš web prehľadnú štruktúru stránok a vytvorenú sitemapu v xml súbore. Taktiež je potrebné mať menu webu s hlavnými kategóriami, vyplnené metaúdaje a jednotlivé stránky navzájom logicky poprepájané internými odkazmi.

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.